İzmir ve Kilis'te 2019'un ilk kamulaştırması

2019 yılının ilk kamulaştırma kararı. İzmir ve Kilis illerinde yürütülen bazı projeler için acele kamulaştırma yapılması kararlaştırıldı. İşte kamulaştırılacak yerler...

İzmir ve Kilis'te 2019'un ilk kamulaştırması
Editor: Gökay Demirezen
15 Ocak 2019 - 06:55

Türkiye'nin çeşitli illerinde yürütülen bazı projeler kapsamında acele kamulaştırma işlemleri gerçekleştirilecek. İki farklı ilde iki farklı proje için bazı taşınmazların kamulaştırma kararı alındı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Ocak 2019 - İstanbul


Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) ile GAP projeleri alanında bulunan bazı gayrimenkuller için iki ilde kamulaştırma yapılması kararı Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı... Peki hangi illerde hangi projeler için nereler kamulaştırılacak? İşte ayrıntılar ve ekli krokiler...

2019 yılının ilk kamulaştırma kararı bu sabah yayımlanırken, GAP projesi ile 154 kV Piyale GIS Yenileme projesi için İzmir ve Kilis illerinde kamulaştırma yapılacağı kaydedildi. İlgili kamulaştırma kararlarına dair kreokileri ilanların detayında verilen linklerden görebilirsiniz.

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

––  154 kV Piyale GIS Yenileme (Farklı Sahada) Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 603)

––  Yukarı Afrin (Kilis) İçmesuyu Projesi (GAP) Kapsamındaki Kilis Yukarı Afrin İçmesuyu İsale Hattının Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 606)