Kadir Topbaş İstanbul’da beklenen yağışla ilgili açıklama...

Kadir Topbaş İstanbul’da beklenen yağışla ilgili açıklama yaptı

Bugün içerisinde yaşanacak kuvvetli sağanak yağışla alakalı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıklamalarda bulunurken, vatandaşları uyardı. Ciddi yağış beklentisi olan İstanbul'da yağışlar ne zaman başlayacak, sağanak yağmur nerelerde etkili olacak? Son dakika bilgileri emlakpencerem.com da.

21 Ağustos 2017 - 16:51

İstanbul'da gece saatlerinde etkisini gösterecek olan şiddetli yağmurla alakalı flaş açıklama geldi. İstanbullu için kritik sağanak yağış uyarısı gün boyu haberlerde verilirken, gece saatlerinde şehirde etkisini gösterecek olan kuvvetli ve etkili olacağı uyarıları yapılan sağanak için Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'tan son dakika açıklaması geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Ağustos 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılan son dakika açıklamasında İstanbul’da beklenen ciddi yağışla ilgili olarak vatandaşları dikkatli olmalarını ve yetkililerin uyarılarına karşı da hassas olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Bugün beklenen şiddetli yağmur ile alakalı gelişmeler ve önlkemler alınmaya devam ederken, yaşanacak olan beklenen sağanak ile alakjalı Başkan Topbaş önemli bilgiler verdi. Kadir Topbaş açıklamasında, “İstanbul bir yağış ortamına girdi. Bugün sabah erken saatler itibariyle Sarıyer, Beykoz ve Şile bölgelerinde yoğun bir yağış alındı. Şu anda hızını biraz azalttı. Meteorolojik uyarılara göre gece olabilir, sabah olabilir. Şunu söyleyebilirim gezegenimiz mevsimlerin kendi dengesinin dışına çıktı. Avrupa’da geçen aylarda Paris metrosunu seller bastı, geçen yıllarda Londra metrosunu seller bastı. Bu gezegende olan bir sıkıntı. Ekolojik kıyametten bahsediliyor, biz çevreyi kirletirsek, çevreye saygı göstermezsek sonuçta gezegen yaşanmaz hale gelir. Büyükşehir Belediyesi olarak Avrupa’nın 23, dünyanın 124 ülkesinden büyük bir şehirde yönetimimizi çok ciddi alt yapı yatırımları yapmak suretiyle devam ettiriyoruz ama olağanüstü boyutlara vardığı zaman ona güç yetmesi çok zor. Burada vatandaşlarımızın meteorolojik gelişmelere dikkat etmesi, uyarılara hassasiyet göstermesi mümkün mertebe toplu taşıma araçlarını kullanmaları tavsiye ediliyor. Doludan bahsediliyor, aşırı yoğunluğun atmosferdeki oluşan ciddi nem oranının ani soğukluğu itibariyle birden bu buza dönüşüyor ve dolu olabilir deniyor. Artık bunları beraberce yaşamalıyız. Sadece idarecilerin tedbir alması yetmiyor, her birey bu hassasiyeti gösterirse sıkıntısız bir dönemi de geride bırakırız. Tedbirleri artırıyoruz, her bir yağış sonrası nerede ne yapmamız gerektiğini arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..