Kamu çalışma saatleri değişti! Kamuda esnek çalışma saati bugün kaldırıldı

Türkiye kontrollü normalleşme sürecine hızlı başladı. Kamu çalışanları için çalışma saatleri normalleşti! Açıklanan normalleşme kararı sonrasında kamu çalışanları normal çalışma saatleri ile bu sabah itibariyle işlerine gitmeye başladı.

Kamu çalışma saatleri değişti! Kamuda esnek çalışma saati bugün kaldırıldı
Editör: Hakan A.
02 Mart 2021 - 08:05
Türkiye genelinde koronavirüs önlemleri kademeli gevşetilmeye başlanırken, kamu çalışanı milyonlarca memuru yakından ilgilendiren gelişme yaşanıyor. Kamu çalışma saatlerinde normalleşme bu sabah itibariyle eski çalışma saatlerine döndürüldü.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 2 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye genelinde başta İstanubl, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere 81 il genelinde kamu çalışma saatleri Covid-19 önlemlerinin gevşetilmesiyle (kontrollü normalleşme) eski haline döndü. Bugün işe gitmek isteyen milyonlarca memur eski günlerdeki gibi işine normal saatte gitmeye başladı. 

 Kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışma uygulaması kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan yeni genelgeye göre, kamuda normal düzen ve mesai saatlerinde çalışma uygulamasına geçildi.


Kontrollü normalleşme kapsamında kamuda çalışma saatlerine ilişkin yeni genelge yayımlandı. Genelge ile, kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışma uygulaması kaldırıldı.

NORMALLEŞME AÇIKLAMASI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GELDİ

Türkiye genelinde milyonları sevindiren normalleşme açıklamasını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı. Dün itibariyle Türkiye genelinde kademeli normalleşme sürecinin startını veren Erdoğan, Cafe ve restoranlar için de önemli müjdeler verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum