Kamu konutları için tahsis cetvelleri değişti

Kamu Konutları için yeni cetvel Kamu Konutları Tahsis Talep Beyannamesi bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kamu konutları için tahsis cetvelleri değişti
Editör: Hakan A.
11 Temmuz 2020 - 09:37
Türkiye genelinde uygulanacak olan Kamu Konutları ile alakalı yeni bir düzenleme bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.
 
Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Temmuz 2020 - İstanbul


16/7/1984 tarihli ve 84/8345 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Konutları Yönetmeliğine ekli Sıra Tahsisli Konutların Puanlama Cetveli başlıklı 4 sayılı cetvelin a bendi yürürlükten kaldırılmış ve aynı cetvele i bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki k ve l bentleri eklenmiştir.

k) Yüzde kırk ve üzerinde engelli olduğunu yetkili sağlık kurullarından alınan rapor ile belgelendiren engelli personel ile kanunen bakmakla mükellef bulunduğu ve konutta birlikte oturacağı her bir engelli aile ferdi eş ve çocuk dahil için +40 puan,l) Gaziler ile şehit yakınlarının  eş, çocuk, anne, baba ve kardeş her biri için +40 puan,

Madde 2 - Aynı Yönetmeliğe ekli Kamu Konutları Tahsis YTalep Beyannamesi başlıklı 5 sayılı cetvel ekteki şekilde değiştirildi.


İlgili karar kapsamında Resmi Gazete'nin 11 Temmuz 2020 tarihinde yayınladığı kamu konutları yönetmelik değişikliğinde yer alan ekleri görmek için tıklayın.

Kamu konutları için tahsis cetvelleri değişti

YORUMLAR

  • 0 Yorum