Reklamı Geç
Kanada’da CF-18 tipi savaş uçağının düşmesi

Kanada'da CF-18 tipi savaş uçağının düşmesi

Ülkede düşen bir savaş uçağı gündem oldu. Kanada'da düşen CF-18 tipi bir savaş uçağı ile ilgili ayrıntılar.

29 Kasım 2016 - 08:43

Kuzey Amerika ülkesi Kanada'da düşen savaş uçağının ayrıntıları gelmeye başladı. Uçağın pilotu uçak düşerken atlayamadı!

Düşen uçak ile alakalı son dakika gelen bilgiye göre, Ülkenin Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait olan CF-18 tipi bir savaş uçağı havada eğitim uçuşu yaptığı esnada henüz nedeni belli olmayan bir sorunun oluşmasıyla düşmesi sonucunda uçağın pilotu yaşamını yitirdi.

Konuya ilişkin olarak yapılan Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri son dakika açıklamasında, Ülkenin Alberta eyaletine bağlı olan Cold Lake kentindeki RCAF 4. Hava Üssü'nden rutin olarak gerçekleştirilen günlük eğitim uçuşu kapsamında üsten havalanan CF-18 tipi bir savaş uçağının, Saskatchewan eyaleti yakınlarında düştüğü belirtilsi. Uçağın düşmesiyle alakalı olarak düşüş nedeninin henüz belirlenemediğinin altı çizildi. Uçağın düşüşü esnasında pilotun uçağı terk edemediği ve bu nedenle pilotun hayatını kaybettiği duyuruldu.

Ölen pilotun kimliğine ilişkin bilgi verilmeyen açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..