Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda 800 Milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu!

Tm Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesine odaklanmışken, Reuters kaynaklı bir haber gündeme bomba gibi düştü. Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda 800 Milyar Metreküp doğalgaz rezervi bulundu!!!

Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda 800 Milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu!
Editör: Hakan A.
20 Ağustos 2020 - 23:27 - Güncelleme: 21 Ağustos 2020 - 12:35
Türkiye'de gündem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın açıklanacak Müjde. Diğer taraftan son iki gündür çok sayıda bilgi akışı ile henüz müjde açıklanmamasına rağmen özellikle doğalfgaz rezervi keşfi olabileceği konusunda öne çıkan haberler arasında yer alıyor. BU akşam saatlerinde ise Reuters kaynaklı bir haber Karadeniz'de Tuna1 kuyusunda oldukça ciddi bir miktar doğalgaz rezervi bulunduğu yönünde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesi tüm Türkiye'de ve Dünya basınında geniş yer bulurken, büyük heyecana neden oldu.

İlk olarak Bloomberght kaynaklı haber ile gündeme gelen ve Karadeniz'de doğalgaz rezervleri keşfetildi olarak karşımıza çıkan haber bu akşam ise Reuters tarafından bulunan metreküpe kadar önümüze çıktı.

Reuters kaynaklı konuyla ilgili haberde, Karadeniz'de Tuna 1 isimli kuyuda 800 Milyar metreküp büyüklüğünde bir doğalgaz rezervi bulunduğu kaydedildi. Haberde bu rezervin Türkiye'nin 20 yıllık doğalgaz tüketimine karşılık geldiği ifade edilidi.

Yaşanan bu gelişme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesinin doğalgaz keşfi ile alakalı olabileceği düşünülüyor. 

Şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapacağı müjdeli açıklamaya çevrilmiş durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Cuma günü saat 15.00'te İstanbul'da Türkiye'nin beklediği müjdeyi açıklayacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum