Reklamı Geç
Katar’da Türk askerlerinin konuşlanmasına ilişkin kanun Resmi...

Katar'da Türk askerlerinin konuşlanmasına ilişkin kanun Resmi Gazete'de

Katar için uygulanan ambargo sonrasında hızlı adımlarla Türkiye 2015'ten bu yana varlığını gösterdiği körfez ülkesinde Türk askerlerinin konuşlanmasına ilişkin kanunu yasalaştırdı. Katar kanunu Resmi Gazete'de.

09 Haziran 2017 - 09:57

Türiye ile Katar arasındaki askeri anlaşma gereğince Türk askerlerinin konuşlanmasına ilişkin yeni kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Haziran 2017 - İstanbul

Katar ile Arap dünyası arasında yaşanan ambargo gelişmesi sonrasında Türkiye her defasında Katar'ın yanında olduğunu göstermeye devam etti. 

Körfez ülkelerinde yaşanan Katar krizi sonrası Meclis'te bekleyen önemli yasalardan biri olan Türk Askeri'nin Katar topraklarında konuşlandırılmasına ilişkin kanun meclisten geçmişti. Bu sabah Resmi gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

7022     Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Jandarma Eğitim ve Öğretimine İlişkin İş Birliği Protokolünün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun

7023     Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Katar Topraklarında Türk Kuvvetlerinin Konuşlandırılmasına İlişkin Uygulama Anlaşması ile Anlaşmanın Tadili Hakkında Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..