KİPTAŞ Çatalca konutlarında kura çekilişi heyecanı

Sosyal konut üreticisi KİPTAŞ Çatalca konut projesi kapsamında hak sahiplerini düzenlediği kura çekilişi ile belirledi.

KİPTAŞ Çatalca konutlarında kura çekilişi heyecanı
Editor: Hakan A.
14 Mayıs 2018 - 06:00

KİPTAŞ son iki ayda Silivri ve Çatalca konutlarında kura çekilişini tamamladı. İstanbul genelinde pek çok konut projesi ile sosyal konut anlayışını devam ettiren KİPTAŞ Çatalca konutlarında kura çekilişi heyecanı yaşandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ konut üretimine kaldığı yerden devam ediyor. 2018 konut programı çerçevesinde önemli yatırımları hayata geçirmek için düğmeye basan KİPTAŞ, Silivri'den sonra Çatalca ilçesinde hayata geçirdiği dev projesinde ev sahiplerini kura çekilişi ile belirledi. 

Binlerce vatandaşın başvuruda bulunduğu KİPTAŞ Çatalca konut projesi için kura çekilişi ile hak sahipleri belirlendi. İstanbul genelinde inşa ettiği 80 bin konutla 10 binlerce aileyi sevindiren KİPTAŞ, İstanbulluları ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Çatalca’da mahalle konseptinde Çatalca Konutlarını hayata geçiren KİPTAŞ, hak sahibi vatandaşların dairelerini Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde düzenlenen kura çekimi ile belirledi. Kura çekimine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’da katıldı. Hamza Yerlikaya Spor Kompleksini dolduran vatandaşlar Noter huzurunda yapılan kura çekiminde büyük heyecan yaşadı. 

KİPTAŞ Çatalca Konut projesi toplamda 2 bin 138 daireden, 6 katlı 180 bloktan oluşuyor. Projede 83 ve 85 metrekare büyüklüğüne sahip 2+1 konut tipleri tasarlandı. Temiz havası ve yeşil doğası ile dikkat çeken KİPTAŞ Çatalca Konutları; çevresinde yer alan çiftlik evleri, orman alanları ve dingin yapısıyla sakinlerine ferah bir yaşam alanı sunuyor.

Site sakinlerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan KİPTAŞ Çatalca Konutları projesinde; geniş peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun alanları, 2 adet cami, 34 derslikli okul ve yürüyüş alanları yer alıyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum