Kira zammı, kira artışı Nisan'da ne kadar yapılacak, hesaplama oran belli oldu mu?

Konut kiracıları ile işyeri kiracıları ev sahipleri ile 12 aylık kira artışını bugün belirleyecekler. Nisan 2021 kira artış oranı hesaplaması bugün itibariyle belli olacak. Peki Nisan'da kiralara ne kadar artış yapılacak, TÜFE kira artışı oranı açıklandı mı?

Kira zammı, kira artışı Nisan'da ne kadar yapılacak, hesaplama oran belli oldu mu?
Editör: Hakan A.
05 Nisan 2021 - 09:46 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 10:08
Kira artış oranı hesaplaması yapacaklar bugüne dikkat! Nisan ayında yapılacak kira artış oranı açıklanıyor. Ev sahipleri ile kiracılar için bugün 5 Nisan 2021 kira artışı için önemli bir gün. Kira artış oranı ne kadar olacak? Sorunun yanıtı belli olcak. Milyonlarca ev sahibi ile kiracı TÜFE rakamlarının açıklanmasını bekliyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Nisan 2021 - İstanbul


İşyeri ve konut kira artış oranı Nisan'da ne kadar yapılacak, hesaplaması ve diğer ayrıntıları bugün saat kaçta açıklanacak? Mesken ve işyerleri için kira artışı bekleyen ev sahipleri bugünden geçerli kira sözleşmelerini yenileyebilecekller.

Türkiye'de 81 ilde geçerli kira artış oranı hesaplaması bugün açıklanacak olan Mart 2021 enflasyon rakamlarında yer alan TÜFE ile belirlenecek. TÜİK her ayın 3'nde açıkladığı bir önceki ayın enflasyon rakamlarını bugün saat 10:00'da açıklayacak. TÜFE rakamları ile belirlenen kira artışları gerek işyerleri gerekse meskenler için 12 ay boyunca uygulanacak.

SAAT 10:00'DA BELLİ OLACAK!

TÜİK enflasyon rakamlarını saat 10:00'da duyuracak. TÜFE rakamlarında yer alan 12 aylık ortalama alınarak Nisan ayında uygulanacak kira artış oranı hesaplaması yapılacak. 12 ay boyunca 2022 Nisan ayına kadar TÜFGE 12 aylık ortalama ile kira artış oranı hesaplaması tamamlanmış olacak. Kira kontratlarına bu artış oranı yazılarak kontrat tamamlanmış olacak.

KİRA ARTIŞ ORANI NET RAKAMI (2021 NİSAN AYI TÜFE 12 AYLIK ORTALAMASI)


Nisan ayında kiralara yapılacak artış oranı hesaplamasını buradan ve altta vereceğimiz bağlantıya tıklayıp hemen öğrenebileceksiniz.

TIKLA NİSAN 2021 KİRA ARTIŞ ORANINI ÖĞREN

2021 Nisan ayı kira artış oranı belli oldu! (TEFE-TÜFE mesken-işyeri kira artışı) 


YORUMLAR

  • 0 Yorum