Reklamı Geç
KOBİ’ler için ticari kredi faizleri 9.90

KOBİ'ler için ticari kredi faizleri 9.90

TOBB, ticari kredi faiz oranlarını 9.90'a indirdi KOBİ'lere kredi kullandıracak.

05 Kasım 2016 - 09:22 - Güncelleme: 05 Kasım 2016 - 09:23

Binlerce küçük ölçekli işletmeye ticari kredi kullandırarak destek sağlanacak. TOBB anlaştığı banka ile ticari kredi faiz oranlarını 9.90'a çekti, küçük ve orta ölçekli KOBİ'lere kredi imkanı sunmaya başlayacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Kasım 2016 - İstanbul

Binlece KOBİ için düşük faiz oranlarıyla ticari kredi kullanımının önünü açacak TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) elini taşın altına koydu. KOBİ'ler için hayata geçirilecek düşük faizli kredi kullanıdırılmasına ilişkin anlaşma TOBB ile Denizbank arasında imzalandığı bildirildi.

KOBİ'ler için TOBB tarafından sağlayacağı finansman desteğiyle bankaların yüzde 10’un altında faizle kredi vermesinin yolu açılmış olacak.Bu kapsamda  halen kredi faizlerinin yüzde 18’lerde olduğunu belirterek, bankaların faizleri yüzde 9.90 oranına çekilmiş olacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda, borsa beraber Denizbank’la bir işbirliğinin yapıldığını, küçük ve orta boy işletmeler için kullandırılan yüzde 18’lerdeki faizleri yüzde 9.90’a indirilerek büyük bir fırsat sunulacağının altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..