Kocaeli Gebze ve Dilovası'nda bazı alanlar için Bakanlık'tan kritik karar

Kocaeli iline bağlı Gebze ve Dilovası ilçelerinde bulunan bazı doğal sit alanları hakkında Bakanlık tarafından kritik bir kararla Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi.

Kocaeli Gebze ve Dilovası'nda bazı alanlar için Bakanlık'tan kritik karar
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2020 - 08:44
Bakanlık tarafından yeni koruma alanlarına dair önemli kararlar alınmaya devam ediliyor. Kocaeli ilinde Gebze ve Dilovası ilçelerinde iki farklı alanı Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi. İşte Resmi Gazete'de açıklanan o yerler.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devam ederken, yeni tescil edilen alanları da duyuruyor. Bu kapsamda Kocaeli iline bağlıGebze ilçesi ve Dilovası ilçelerinde bazı Doğal Sit Alanlarına ilişkin önemli bir karar bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

Konuyla ilgili yayınlanan ilanın detaylarına göre, Kocaeli ili, Gebze ilçesi, Eskihisar Sol Etap1 Doğal Sit Alanı aşağıda haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242218 sayılı Olur'u ile Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi.

İşte Nitelikli Doğal Sit Alanı ilan edilen yerler;

kocaeli gebze eskihisar sürdürülebilir koruma kontrollü kullanım alanı ilan edilen yerler
Diğer taraftan Bakanlık, Kocaeli, Dilovası İlçesi, Tavşancıl Doğusu ve Tavşancıl Kuzeyi Doğal Sit Alanı aşağıda haritada belirtildiği gibi, Bakanlık makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242212 sayılı oluru ile Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak ilan edildi.

kocaeli dilovası sürdürülebilir koruma kontrollü kullanım alanı ilan edilen yerler

YORUMLAR

  • 0 Yorum