Konut kredisi faiz oranlarında Akbank kampanyası

Konut kredisi faiz oranlarında Akbank kampanyası

Konut kredisi banka faizlerinde Akbank atağa kalkarken, kredi faiz oranlarında uygun ödeme koşulları ve çip para hediyesiyle ev sahibi olmak isteyenlere uygun kredi kullandırmak için kampanyaya başladı. Peki Kasım ayına girildiğinde konut kredisi faizleri ne durumda?

01 Kasım 2016 - 08:38

Konut kredisi faiz oranlarında Kasım ayı ile birlikte düşüşler sürüyor. Banka konut kredisi faiz oranlarında başlayan düşüş sürerken, konut sektörü en hareketli zamanlarında kredi destekleriyle satışlar devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Kasım 2016 - İstanbul

Ev sahibi olmak isteyenler için kredi faizleri ve konut projelerinde sunulan avantajlı ev satışları Ekim boyunca devam ederken, Kasım ayının başlamasıyla birlikte yeniş konut projeleri ve konut kredisi banka faiz oranlarında düşüşler yaşanmaya devam ediyor.

Akbank'tan konut kredisi kullanacaklar bu habere dikkat! Akbank konut kredisi faiz oranlarında yaptığı indirime ek olarak ilk evini alacaklara özel 500TL’ye kadar Chip Para vereceğini duyurdu.

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre banka iki yıla kadar olan vadelerde konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,90’a indirdi. İki yılın üzerindeki vadelerde beş yıla kadar yüzde 0,93, yedi yıla kadar yüzde 0,95 ve yedi yılın üzerinde yüzde 0,97 faiz oranı uygulanacak.

Akbank 31 Aralık’a kadar alacağı krediyle ilk kez ev sahibi olacak müşterilerine 500 TL’ye kadar chippara kampanyası başlattığını da duyurdu. Kampanya kapsamında ilk ev için kullanılan kredilere özel olarak, kredi tutarının binde 5’i oranında ve 500 TL ile sınırlı olmak üzere müşterilerin Akbank kartlarına chip para yüklenecek.

Detaylı bilgi ve başvurular için yapılması gereken ise Akbank Şubeleri Büyük Kırmızı Hat ve akbankın resmi internet adresi üzerinden siteme ulaşmak ve Akbank’ın ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara yönelik yeni uygulamaya koyduğu indirimli uygun ödeme koşullarıyla desteği hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Kasım'da konut satışlarının aratarak devam etmesi beklenirken, bankalar pozisyon almaya devam edecek ve kredi faiz oranlarında ufak iyileştirmelere yaparak, müşteri yarışına ortak olmaya devame deceği uzman görüşleri arasında bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..