Konut kredisi ile İstanbul'dan ev alacaklar için işte güncel faiz oranları

İstanbul'da ev sahibi olmak isteyenler için konut kredisi faiz oranları merak edilirken, şehrin pek çok ilçesinde yeni ve ikinci el konutlar büyük rağbet görüyor. Peki bugün itibariyle İstanbul genelinde alınacak bir ev için ne kadar kredi faizi ödenecek? En düşük konut kredisi faiz oranı ile en yüksek kredi faizi ne kadar oldu? Halkbank, Ziraat Bankası Vakıfbank İstanbul'da kullanılacak konut kredisi faizleri güncel oranları. Kredi şart ve koşulları hakkında daha fazla bilgi haberimizde.

Konut kredisi ile İstanbul'dan ev alacaklar için işte güncel faiz oranları
Editör: Hakan A.
19 Ağustos 2020 - 14:30 - Güncelleme: 19 Ağustos 2020 - 14:32
İstanbul genelinde ev almak amacıyla Konut kredisi kullanacaklar, kamu bankalarından kredi alacaklar için son dakika faiz oranı bilgileri güncellendi. Kamu bankalarında artan kredi faiz oranları ile birlikte megaşehir İstanbul'da ev hayali kuran milyonlar bulunuyor. Yeni bir ev almak, yatırımını konuta bağlamak isteyenler için cazip faiz oranları sona erdi. Kamu bankaları yükselttikleri konut kredisi faizleri İstanbulluyu üzdü. u sıralarda İstanbul'dan ev almak isteyenler birikimlerini nasıl yatırıma dönüştüreceklerini, kamu bankalarının güncel kredi faizlerini merakla izliyor. Peki ev alıcıları için Halkbankası, Vakıfbank ile Ziraat Bankası'nda en düşük ve en yüksek konut kredisi faizleri hangi rakamlarla kullandırılıyor? Kamu bankalarında uygulanan güncel kredi faizlerine ilişkin daha fazla bilgiyi okumaya devam edin.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Ağustos 2020 - İstanbul


Konutta rekor artışın nedeni olan kamu bankalarının faiz indirimi sonrasında özellikle İstanbul'da ev alamayan önemli bir kitle parasını denkleştirmeye, yeni bir ev için kredi şartlarını zorlamaya devame diyor.

Türkiye genelinde yapılan konut satışlarında yaşanan büyük artışların en büyük nedeni konut kredisi faiz oranlarında sunulan düşük kredi faizleri oldu. İndirilen konut kredisi faizleri ile birlikte piyasalar tetiklendi, vatandaş en uygun faiz oranını elde etti ve hayalindeki eve koştu. Bu sayede Haziran ve Temmuz'da rekor satışlar kaydedildi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank uygun faiz oranını verdiği tüketiciye Temmuz ayı sonunda bi anda yükselttiği faiz oranlarında kısıtlamaya gitti. An yükselişle konut kredisi faizlerinde 1-2 puan artışlar meydana geldi.


Kamu bankalarınca dağıtılan uygun faizli konut kredisi faiz oranları fırsatını kaçıran İstanbullular şimdi en uygun konut kredisini arıyor. Kamu bankalarında 1 bandının üzerinde olan konut kedilerinde özellikle ikinci el konutlar için uygulanan şartlar değişti.

Tükiye'nin en büyük nüfusunu barındıran megaşehir İstanbul'da bir ev sahibi olmak için yıllarca gece gündüz mesai sarfeden vatandaş, cebine uygun evi bulsa faiz oranını bulamıyor, faiz oranını bulsa uygun evi bulamıyor. Faizler iniyor ev fiyatları yükseliyor. Bu sarmalda kritik kararı verip ev sahibi olmak oldukça zor bir karar. Düşük kredi faizlerini kaçıran İstanbul'dan evini almak isteyenler için güncel kredi faizleri merakla ve büyük bir sabırla takip ediliyor. Bugün kamu bankalarının verdiği kredi faiz oranlarını merak edenler için 100 Bin TL tutarında bir kredi için ne kadar faiz ödeyecek?

- Bugün kredi kullanmak isteyenler Dikkat! İşte kamu bankalarında konut kredisi faiz oranları


Kamu bankalarında konut kredisi faizler 1'in üzerinde!

Temmuz'da ilk güncellemeyi yapan, Ağustos ayı başında ikinci bir güncelleme yaparak konut kredisi faiz oranlarını yükselten 3 kamu bankası Halkbank, Vakıfbank ile Ziraat Bankası şu sıralar faiz oranlarını ikinci el konut için 120 aya adar vadelerde 1,09 faiz oranı seviyelerinde sunuyor. Vatandaş için yüksek olan bu rakamları tercih etmek isteyenler 0,89 ile 1,09 konut kredisi faiz oranlarını kamu bankalarından pazqarlık ile elde edebilir. Kullanılacak kredi miktarının önemi olan faizlerde, sıfır ve ikinci el ev alacaklar için cazip bir rakam bankalardan çıkabilir.

Özel bankalarda artış 2 puan ve üzerinde gerçekleşti

Aynı dönemde özel bankaların konut kredisi faizleri yükselişe geçerken, özel bankalarda çok daha fazla bir yükseliş kaydedildi. Kredi faiz oranlarında bir anda 2-5 puan arası artış yapan özel bankalar üzerinden kredi kullanmak isteyen vatandaş hala mevcut.

YORUMLAR

  • 0 Yorum