Reklamı Geç
Köprülerden kaçak geçenler asıl şimdi yandı! 500 TL kaçak...

Köprülerden kaçak geçenler asıl şimdi yandı! 500 TL kaçak geçiş cezası

Son zamanlarda özellikle Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanmak istemeyen ve Fatih Sultan Selim Köprüsünü kullanan ve kaçak geçişlerle devleti zarara uğratanların alacakları para cezaları belli oldu.

15 Ekim 2016 - 07:48

İstanbul'un Boğaz Köprüsüleri üzerinden açak geçenler asıl şimdi yandı... Para cezalarıyla kaçak geçişlerin önüne geçilecek. 500 TL kaçak geçiş cezası Boğazı beleş geçenlere anında kesilecek... Dahası var...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ekim 2016 - İstanbul

Mega şehir İstanbul için hayata geçirilen son  Boğaz köprüsü Yavuz Sultan Selim ile birlikte, FSM yani Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullanmaya devam eden, kaçak geçiş ihlallerinde bulunan sürücüleri üzecek bir haber geldi. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün geçiş ücretini pahalı bulan bunun yerine kaçak geçiş yapmayı göze alan ağır vasıta, otobüs sürücüleri şimdi kara kara düşünmeye başladı. Çünkü o kaçak geçişler için kesilecek para cezası miktarı açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı tarafından dikkat çekilen ve haberlere konu olan özellikle FSM üzerindeki gişeler kullanılarak yapılan ağır vasıta geçişlerine kesilecek para cezası miktarı belirlendi. Bu kapsamda boğaz köprüsüleri üzerinden aykırı kural dışı kaçak geçişlerde kesilecek para cezası miktarı 500 TL olarak belirlendi.

Konya ilişkin eidnilen bilgiye göre, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarına aykırı olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yapan araçlara pazartesi gününden itibaren 500 lira idari para cezası kesilmeye başlanacağı ifade edildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, UKOME kararına aykırı olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yapan araçlara 17 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 00.00'dan itibaren 500 lira idari para cezası uygulama işleminin Pazartesi günü itibariyle başlatılacağının ve bu cezaların ivediikle sürücü sahiplerine ulaştırılacağının altı çizildi.

Gazete manşetleri, gazete oku 15 Ekim tarihli yerel ve ulusal gazeteler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..