Kredi gecikme faiz oranları düşürülsün, kredi şartları iyileştirilsin!

Milyonlarca esnaf ve vatandaş kredi borcu içinde yüzerken, üzerine eklenen koronavirüs salgını nedeniyle geçirilen süreçte TESK'ten kredi talebi geldi.

Kredi gecikme faiz oranları düşürülsün, kredi şartları iyileştirilsin!
Editör: Hakan A.
22 Mart 2020 - 14:20
Ülke genelinde küresel yaşanan koronavirüs ile mücadele her alanda devame derken, vatandaşın ve esnafın kredi borçlarına ilişkin önemli bir öneri TESK'ten geldi. TESK'ten esnaf kredilerinde iyileştirme talebi yapıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 22 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında geçtiğimiz hafta oldukça hareketli geçerken, vaka sayılarında yaşanan artış çarpanı nedeniyle önlemler arttırılmaya devam ediyor. Bu çerçevede ekonomik paket ile alakalı alınan önlemlerin yanı sıra vatandaşın ve esnafın evine kapanacağı bir dönem başladı. Vaka sayılarında artış her geçen gün artarken, virüsle mücadelenin ne kadar uzun süreceği, ekonomiyi ne denli etkileyeceği soru işareti olarak durmaya devam ediyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip corona virüs (covid-19) salgını nedeniyle işlerinde sorun yaşayan esnaf ve sanatkarların krediye ulaşabilmesi için etkin bir sicil düzenlemesi yapılmasının gerekliliğinin altını çizdi. 

Esnaf ve sanatkarların üzerindeki kredi yükünün azaltılmasının önemini vurgulayan Palandöken, "Ekonomide çarkların dönmeye devam edebilmesi için orta direk olan esnaf ve sanatkarlarımıza kredilerde kolaylık sağlanmalı. Esnafımız kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla kullandığı kredilerin taksitlerini ödemeyi geciktirdiğinde yüksek faiz oranlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bu dönemde gecikme faiz oranları düşürülmeli." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum