Kurtköy-Liman Kavşağı otoyolu trafiğe açılıyor

Bakanlık tarafından alınan karar doğrultusunda Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) olmak üzere Kurtköy-Liman Kavşağı arasındaki otoyolun trafiğe açılmasına karar verildi. İşte Kurtköy-Liman Kavşağı otoyoluna ilişkin önemli ayrıntılar.

Kurtköy-Liman Kavşağı otoyolu trafiğe açılıyor
Editör: Hakan A.
11 Aralık 2018 - 08:48

Türkiye'nin dev otoyol projelerinden biri olan Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında trafiğe açılan yerlere bir yenisi daha eklendi. baakanlık kararı ile çalışmaların tamlandığı Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) olmak üzere Kurtköy-Liman Kavşağı arasındaki otoyol trafiğe açılıyor. Karar Bakanlık tarafından verildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Aralık 2018 - İstanbul


İstanbul'un trafiğine önemli katkı sağlayacak projeler arasında yer alan otoyol projesinde sona gelindi. Tamamlanan yeni etap iiçn Bakanlık açılabilir kararı verdi.

İzmir İstanbul arasında yapımı büyük bir hızla devam eden ve tamamlanan kısımlarının trafiğe açılması çerçevesinde Bakanlık, İstanbul'da Kurtköy-Liman Kavşağı arası otoyolun trafiğe açılmasına karar verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden:

“Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) Kesiminin Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri” işi; Kesim4: Kurtköy-Liman Kavşağı kapsamında bulunan, Kurtköy-Liman Kavşağı arası (129+650- 151+544) (İstanbul Park ve Gebze OSB Kavşakları hariç olmak üzere) ile Liman Kavşağı Demirciler Kavşağı (0+000-7+258) arasındaki kesimin erişme kontrollü karayolu olarak, 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

1 - Otoyolun bu kesimi 11.12.2018 tarih ve saat: 00:01'de trafiğe açılacaktır.

2 - Belirli yerler (Köprülü Kavşaklar, Ücret Toplama İstasyonları v.b.) ve şartlar dışında Otoyola giriş ve çıkış yasaktır. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilmiş olan telçitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasaktır.

3 - Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır.

4 - Bu kesimde mecburi asgari hız 40 km/saat olup, azamı hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerdir. (Max. 120 km./saat)

5 - Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasaktır. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde (Bankette) durulabilir.

6 - Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nden ve Görevli Şirketten izin almaları gerekmektedir.

7 - “Kuzey Marmara Otoyolu (3.Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kurtköy-Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) Kesiminin Yap-İşlet-Devret Modeli ile Yapılması, İşletilmesi ve Devri” işi; Kesim4: Kurtköy-Liman Kavşağı kapsamında bulunan, Kurtköy-Liman Kavşağı arası (129+650- 151+544) (İstanbul Park ve Gebze OSB Kavşakları hariç olmak üzere) ile Liman KavşağıDemirciler Kavşağı (0+000-7+258) arasındaki kesimin yapımı, bakımı ve işletilmesi sözleşmesi gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülmektedir.

8 - 6001 Sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Hizmetleri Hakkındaki Kanunun 15. maddesi gereğince ilan olunur.

11 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili kararın ayrıntıları görmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum