Kuveyt Türk konut finansmanında kar oranını 120 ay vadede 0.98'e indirdi

Kuveyt Türk konut finansmanında kar oranını 120 ay vadede 0.98'e indirdi

Katılım bankası Kuveyt Türk Ocak 2019'da konut finansmanında kar oranlarını 120 aya kadar yüzde 0.98 oranlarına indirdiğini açıkladı. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Editor: Hakan A.
10 Ocak 2019 - 12:10

2018 yılının aralık ayında başlayan konut kredisi faizlerindeki indirimlere bir banka daha eklendi. Ocak ayı itibariyle bir banka daha anlaşmalı inşaat firmaları ile konut kredisi faizlerini 0.98'e e indirdiğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Ocak 2019 - İstanbul


Kuveyt Türk, Belirlenmiş Firmalarla Konut Finansmanında kâr oranını yüzde 0,98’e düşürdü!

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, yüzde 0,98 kâr oranı ve 120 aya varan vade ile 500 bin TL’ye kadar konut finansmanı sağlayacağını açıkladı. Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Konut üreticisi firmalarla birlikte vatandaşlarımızı ev sahibi yaparken ekonomimize de katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Kuveyt Türk, belirlenmiş inşaat firmalarıyla yaptığı anlaşma kapsamında sınırlı sayıda konut finansmanında kâr oranını yüzde 0,98’e düşürdü.

Konut alımlarında yeni kredi kullanımına yönelik 500 bin TL’ye kadar finansman sağladıklarını belirten Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “Konut üreticisi firmalarla birlikte hem vatandaşlarımıza hem de ekonomimize katkı sunmayı amaçladık. Kuveyt Türk olarak konut finansmanında kâr oranımızı yüzde 1,78’e çektik. Bankamızla anlaşma sağlayan firmaların verdiği destekle birlikte, müşterilerimize bu oranın yalnızca yüzde 0,98’lik kısmını yansıtacağız. 120 aya varan vade seçeneklerimizi de, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun şekilde düzenliyoruz” diye konuştu.

Konut finansmanı, Kuveyt Türk ile iş birliği yapan firmaların elinde bulunan bitmiş, teslime hazır sınırlı sayıda konut için geçerli olacak. Kampanyanın detaylarına Kuveyt Türk şubelerinden ulaşmak mümkün...