Reklamı Geç
Kuyumculara Borsa İstanbul kapısı açıldı

Kuyumculara Borsa İstanbul kapısı açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı sonrası Borsa İstanbul'dan flaş hamle! Yüzde 75 indirim ile Kuyumculara kapı açıldı, Faaliyet aidatında bir kereye mahsus olmak üzere indirime gidildi.

30 Kasım 2016 - 21:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve hükümetin ekonomik anlamda dolarla mücadelede oldukça büyük bir öneme sahip yeni hamleleri piyasaların yüzünü güldürdü. Bu kapsamda Borsa İstanbul oldukça önemli bir adım attı.

Günün en son ekonomi haberlerine göre; Borsa İstanbul kapılarını kuyumcalara açılmasına vesile olan çağrı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmıştı. Çağrıda Erdoğan, "Biz sürekli uluslararası camiada doların baskısı altında kalmamalıyız. Bakıyorsunuz doları yönetenler durdukları yerde ciddi paralar kazanıyorlar. Ben de dedim ki gelin yeni adım atalım; altın borsasını güçlendirelim. Altın üzerinden münasebetlerimizi geliştirelim buna yürüyelim." ifadleerini kullanması sonrasında harekete geçen Borsa İstanbul'dan çok kritik bir hamle ile kuyumculuk sektöründeki firmalar kapılarını açarak, Elmas ve Kıymetli Taş Piyasasında (EKTP) sınırlı işlem yapma yetkisi verecek bir düzenlemeye gidildiği vurgulandı.

Yaşanan bu önemli gelişme ile birlikte bundan böyle kuyumcular Borsada işlem görmemiş kıymetli taşlar dışındaki işlemleri gerçekleştirebilecek ve Borsaya bildirimde bulunabilecekleri ifade edildi.

 EKTP'de işlem yapma yetkisi için bir defaya mahsus uygulanan faaliyet aidatı da 20 bin liradan 5 bin liraya indirilerek oran olarak yüzde 75 bil oranla indirim yapılmış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..