Kuzey Kore’de yaşanan deprem sonrası o iddialar gündemde

Kuzey Kore'de yaşanan deprem sonrası o iddialar gündemde

Şu sıralar Dünya devletleri ile Kuzey Kore arasında yaşanan büyük krize bir de deprem eklendi. Kuzey Kore balistik füze denemesi yaptığı esnada 6.3 şiddetinde bir depremle sarsılması o iddiaları bir kez daha gündeme getirdi. İlk deprem sonrası ikinci deprem de meydana geldi... İşte son dakika deprem haberinin ayrıntıları.

03 Eylül 2017 - 09:10

Başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere, Çin, Japonya, Güney Kore gibi ülkeleri tehdit eden Kuzey Kore balistik füze denemelerine aralıksız devam ederken, yaşan bir deprem tüm dünyanın ilgisini bir kez daha Kuzey Kore üzerine çevrilmesine neden oldu. Kuzey Kore tehditlerine bir yenisini ekledi...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 03 Eylül  2017 - İstanbul

Uzak doğu ülkesi Kuzey Kore balistik hidrojen bombalı füze denemelerine devam ederken, bölgede gerilmim tırmanmaya devam ediyor. Son olarak bu sabah yapılan hidrojen bombası üretmesi ve balistik füze denemesi sonrası yaşanan büyük depremle bölgede tansiyon bir kez daha yükselmiş durumda.

Kuzey Kore'de 6.3 büyüklüğünde ve hemen sonrasında ise 4.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Yaşanan büyük Depremin Kuzey Kore'nin uluslararası balistik füze denemesi sırasında meydana geldiği iddiaları gündemde.

Hidrojen bombası denemeleriyle gündemde büyük krizlere neden olan Kuzey Kore'de yaşanan yeni füze denemesi sonrasında, ABD ve Çin, dev bir patlamanın ardından 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği yönünde bilgiler kaydedildi. Kuzey Kore'de korkuya neden olan şiddetli deprem sonrasında ise bu kez  aynı noktada bu kez 4.6 büyüklüğünde yeni bir deprem daha tespit edildi.

Bir an da dünya üzerinde tüm Tv kanalları haberi 1. sıradan yayınlarını keserek vermesi büyük dikkat çekti. Yaşanan deprem ile alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) tarafından yapılan açıklamada depremin şiddetinin ilk olarak 5.3 hemen sonra ise revize edilerek 6.3 şideetinde yaşandığı belirtiliyor.

Dünya ise yaşanan depremin insan eliyle gerçekleştirildiği yönünde iddiaları konuşuyor. Suni bir depremle Kuzey Kore depremi mi oluşturuldu... Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.

Türkiye'de de 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında FETÖ'nün suni depremler yapacağını sıkça gündeme getiren ve böyle bir teknolojinin varlığı hakkında önemli detaylar paylaşılmıştı. Bu iddiaları ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sıkça gündeme taşımıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..