Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri tarifesi belli oldu! Merak edenler için işte Gebze-İzmit Kavşağı geçiş ücreti...

Toplamda 400 KM uzunluğa sahip olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun en yeni etabı olan Gebze-İzmit Kavşağı açılışı Başkan Erdoğan tarafından gerçekleştirilirken, dev otoyolun geçiş ücret tarifesi merak konusu oldu. İşte meraklısına Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı geçiş ücretleri ayrıntıları.

Kuzey Marmara Otoyolu geçiş ücretleri tarifesi belli oldu! Merak edenler için işte Gebze-İzmit Kavşağı geçiş ücreti...
Editör: Hakan A.
20 Eylül 2020 - 08:45 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 08:47
İstanbul'a ulaşımda Türkiye'nin pek çok yerinden hızlı ve rahat geçişlere imkan tanıyacak, ulaşımda süreleri azaltması planlanan dev otoyol projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu inşaat çalışmalarında en yeni etap olarak bilinen Gebze İzmit Kavşağı açılışı yapıldı. Gebze-İzmit Kavşağı geçiş ücreti ne kadar olacak? Hangi gişeden girip, nereden çıkılırsa kaç lira para ödeyeceksiniz? Merak edenleri yakından ilgilendiren Kuzey Marmara Otoyolu ile yeni hizmete giren Gebze İzmit etabı geçiş ücretleri tarifesi açıklandı. İşte ayrıntılarıyla tüm tarife listesi...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 20 Eylül 2020 - İstanbul


Pandemi ile birlikte durağanlaşan pek çok alanda işler normalleşme sonrası hızlanarak devam ediyor. Türkiye genelinde devlet tarafından hayata geçirilen dev projeler arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde yeni etap yolların açılışı sürüyor. Koronavirüs sürecinde durmaksızın yatırımlarını sürdüren devlet, şehir hastaneleri, metro projeleri, yol projelerinde durmak bilmedi.Son olarak Kuzey Marmara Otoyolu hattında Gebze-İzmit Kavşağı açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirildi. 

Başkan Erdoğan'ın açılışını yaptığı Kuzey Marmara Otoyolu sayesinde özellikle her Bayramda, tatil başlangıcı ve bitişlerinde İstanbul'dan Kocaeli'ye geçişlerde uzun araç trafiklerini sona erdirecek. Yeni güzergah ile birlikte ülkeye yıllık katkısı vakitten 270 milyon lira, akaryakıttan 317 milyon lira, emisyon salınımın azaltmasından 8 milyon olmak üzere toplam 595 milyon lira seviyeleri olacağı öngörülüyor.


Gebze-İzmit Kavşağı'nın da açılışıyla toplam 400 kilomerelik Kuzey Marmara Otoyolu'nun açılan kesiminin uzunluğu 321,2 kilometreye ulaşmış oldu.

Marmara Bölgesini, Ege ve İç Anadolu Bölgesi'ne otoyol ağıyla bağlayacak olan yeni açılan Gebze İzmit Kavşağı sayesinde, İstanbul'dan yola çıkan vatandaş Bursa'ya 1,5 saat gibi bir sürede, İstanbul'dan Eskişehir'e ulaşımın 2,5 saate, İstanbul'dan İzmir ve Ankara'ya ulaşımın 3,5 saat gibi kısa sürelerde yol alınmış olacak.

Peki geçiş ücretleri tarifesi açıklandı mı?

Yeni etap karayolu ulaşım projesinin faaliyete girmesi ile birlikte Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde gişelerde ödenecek ücretler vatandaşın en yoğun merak ettiği konuların başında geliyor. Peki Gebze İzmit Kavşağı yeni etap dahil olmak üzere 2020 yılı güncel geçiş ücretleri ne kadar olacak? Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde yolculuk eden vatandaş hangi gişede ne kadar ücret ödeyece? Gişe geçiş fiyatları ne ka olacak? Merak edenler için işte otoyol geçiş ücretleri tarifesi güncel fiyat listesi...

Ücret tarifesi KGM tarafından resmi web sitesi üzerinde yayımlanmıştır. Liste Karayolları Genel Müdürlüğü sitesinde 2020 yılı gncel fiyat listesinden alınmıştır. Geçiş ücretleri fiyat listesini daha büyük görebilmek için KGM resmi internet sitesine buradan erişebilir veya resmi büyütmek için tıklayabilirsiniz.

kuzey marmara otoyolu gebze izmit kavşağı geçiş ücretleri 2020 yılı güncel fiyat listesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum