Maçka’daki Hilton Parksa kapanıyor yerine ise...

Maçka’daki Hilton Parksa kapanıyor yerine ise...

Sabancı ile Hilton Maçka'da yollarını ayırma kararı aldı. Hilton Parksa olarak bilinen Maçka'da faaliyette olan otel yerine ise farklı bir konsept uygulanacak.

22 Mayıs 2017 - 09:05

Türkiye'nin en büyük gruplarından biri olan Sabancı, Maçka'da Hilton olarak faaliyette bulunan otel binasını farklı bir amaç için hazırlamaya başladı. İlk etap olarak Hilton ile olan anlaşma sonlandı. Şimdilerde bina için özel çalışmalara başlandığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Mayıs 2017 - İstanbul

Sabancı Grubu bünyesinde bulunan İstanbul Maçka'daki dev otel zinciri Hilton ile yolların ayrıldığı belirtilen haberin ayrıntılarına göre, Hilton Parksa Maçka oteli bundan böyle Sabancı Üniversitesi'ne tahsis edileceği gelen bilgiler arasında. Bina yeni dönemde eğitime Sabancı Üniversitesi öğrencilerine hizmet vermeye başlayacak.

Sabancı Grubu, dünyanın en büyük otelcilik devlerinden biri olan Hilton ile İstanbul Maslak’daki ortaklığında yollarını ayırdı. Maçka’da bulunan otel binasının iş dünyası temsilcileri ve profesyonellerin artan eğitim ve kariyer gelişim taleplerini küresel ölçekte karşılanması amacıyla oluşturulacak yeni konsepti hayata geçirecek olan  Sabancı Üniversitesi’ne tahsis edileceği iddia edildi.

30 Haziran’dan itibaren odaları boşaltma kararı alan Hilton Parksa, uluslararası otelcilik devinin son dönemde İstanbul’da kapattığı ilk otel olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..