Malatya Pütürge'de 5.2 büyüklüğünde deprem!

Malatya ili Pütürge ilçesi öğle saatlerinde yaşanan depremle sallandı. Çevre illerden hissedilen deprem kaç büyüklüğünde oldu? Malatya depreminde ölen ve yaralanan var mı? Malatya Pütürge'de yaşanan son dakika deprem haberi ayrıntıları.

Malatya Pütürge'de 5.2 büyüklüğünde deprem!
Editör: Hakan A.
04 Ağustos 2020 - 12:51 - Güncelleme: 04 Ağustos 2020 - 13:31
Malatya'da deprem mi oldu? Malatya Pütürge merkezli meydana gelen depreme ilişkinb ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte Malatya Pütürge'deki depremin büyüklüğü ve yaşananlar... AFAD ve Kandilli depremin büyüklüğünü kaç olarak açıkladı?

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 4 Ağustos 2020 - İstanbul


Günün en son deprem haberi Malatya iline bağlı Pütürge ilçesinden gelirken, deprem büyük ve şiddetli hissedildi. Peki Malatya'da az önce meydana gelen depremin büyüklüğü kaç ölçüldü? İşte son dakika Malatya Depremine ilişkin bilgiler.

Kandilli 5.7 olarak açıkladı!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre deprem Malatya Pütürge merkezli, 5.7 şiddetinde olduğu kaydedildi. 

2020.08.04 12:37:33   5.0      -.-  5.7  5.7   TEPEHAN-PUTURGE (MALATYA) 

AFAD 5.2 olarak açıkladı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından açıklanan son dakika deprem raporunda, bugün öğle saatlerinde saat 12:37 sıralarında, merkez üssü Malatya iline bağlı Pütürge ilçesi olan 5.2 büyüklüğünde ölçülen deprem yerin 7 kilometre derinlerinde olduğu kaydedildi.

#Deprem Büyüklük : 5.2 (Mw) Yer : Pütürge (Malatya) Tarih-Saat : 04.08.2020, 12:37:34 TSİ Enlem : 38.2160 N Boylam : 38.7293 E Derinlik : 7.02 km

Malatya Pütürge'de yaşanan deprem çevre illerde hissedildiği, deprem esnasında ölü veya yaralı bilgisi için araştırmaların sürdürüldüğü gelen bilgiler arasında.

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması:

Sosyal medya hesabı üzerinden AFAD tarafından yapılan açıklamada, 'Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.' ifadelerine yer verildi.

Malatya Valisi'nden deprem açıklaması!

Malatya'da bugün meydana gelen 5,2 büyüklüğünde deprem ile alakalı Malatya Valisi Aydın Baruş, 'Şu noktada bize intikal eden bir olumsuzluk yok. Gerek can kaybı, gerekse yaralanma noktasında herhangi bir olumsuz durum yok.' dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum