Manisa'da 3 arsa satışı için ihale açıldı

Manisa ilinde Bakanlık tarafından Maliye Hazinesine ait 3 adet arsanın satışı için ihale açıldı. İşte arsalara ilişkin satış bilgileri ve ihale detayları.

Manisa'da 3 arsa satışı için ihale açıldı
Editör: Hakan A.
13 Ekim 2020 - 08:15
Manisa'da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Maliye Hazinesine ait bazı arsaların satışı için ihale açtı. İşte arsa satış ihalesine ilişkin ilk bilgiler.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 13 Ekim 2020 - İstanbul


Manisa ilinde Bakanlık tarafından bazı gayrimenkullerin satışı için ihaleye çıkılıyor. İşte satışa çıkacak arsalar ve muhammel bedelleri ile ihale şartları detayları.

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmazların satış ihaleleri, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile dosyalarında mevcut genel ve özel şartlara göre hizalarında belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.


İhaleler, Uncubozköy Mah. İzmir-Balıkesir Karayolu Üzeri Adliye Sarayı Yanı. No: 181- Yunusemre- Manisa adresinde bulunan Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda toplanacak komisyon huzurunda yapılacaktır.

Şartname ve ekleri bedelsiz olarak mesai saatlerinde (08:30 - 17:30) Milli Emlak Müdürlüğünde görülebilir.

manisa arsa satış ihalesi

İhalelerde taşınmaz mal satış bedelleri peşin ödenebileceği gibi taksitle ödenmek istenilmesi halinde, satış tutarı 5.000,00 TL'sını geçtiği takdirde, ihale bedelinin 1/4'i peşin, geri kalan kısmı ise kanuni faiz uygulanmak suretiyle 2 yılda 8 eşit taksitle ödenebilir. Taşınmaz mal kira bedelleri de yıllık peşin ödenebileceği gibi 1/4 peşin kalanı 3 er aylık dönemler halinde ödenebilir.

 4706 sayılı Kanun’un 7.maddesi uyarınca Hazineye ait taşınmazların satış ve devir işlemleri ve bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim, harçtan müstesnadır. Ayrıca satışı yapılan taşınmaz, satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmaz.

İhaleye katılacak isteklilerin aşağıda belirtilen belgeleri ihale başlama saatine kadar ihale komisyon başkanlığına teslim etmeleri veya iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırmaları gerekmekte olup, postada meydana gelecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum