Manisa’daki dev yatırımı Devlet Bahçeli açacak

Manisa'daki dev yatırımı Devlet Bahçeli açacak

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Manisa'da Büyükşehir Belediyesi'nce 110 milyon liralık dev yatırımla hayata geçirilen tesisi açacak.

02 Ekim 2017 - 21:39 - Güncelleme: 07 Ekim 2017 - 16:28

Manisa'da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen dev tesisin açılışı için geri sayım sürerken, açılışın MHP lideri Bahçeli'nin katılımıyla törenle açılacağı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 02 Ekim 2017 - İstanbul

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce yapımı tamamlanan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi hizmete giriyor.  Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi Büyükşehir tarafından 110 Milyon lira bedelle inşaa edildi.

40 yıllık çöp sorununa neşter vurmak amacıyla 110 milyon TL bedelle Manisa Büyükşehir Belediyesi, hayat geçirdiği  Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisinin açılışı için gün sayıyor. 4 Ekim tarihinde MHP Lideri Bahçeli'nin de katılacağı özel bir törenle yatırımın açılışı gerçekleştirilerek hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

Manisa'nın katı atık çöp sorununu yok edecek olşan devasa tesis 440 dönüm büyüklüğünde bir arazi üzerinde inşa edildi. Dev tesisin günlük 650 ton gibi bir miktarı dönüştürebilecek. Tesisin faaliyete girmesiyle birlikte Tesiste çöpler optik okuyucularla ayrıştırılacak. Pet, naylon, kağıt, alüminyum ve diğer çeşitlere göre ayrılacak ve geri kazanım sağlanacağı belirtilen devasa tesiste ayrıca  organik atıklar bir sistem ile ayrıştırılacak ve kompost alanlarında gübre haline getirileceği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..