Martı GYO'nun Çerkezköy'deki arsaları 23 Milyon 500 Bin TL'ye icradan satıldı

Gayrimenkul sektöründe önemli projelere imza atan Martı GYO'nun Çerkezköy'de bulunan arsaları icra yöntemiyle satılarak borcuna karşılık İş Bankasına ödendi.

Martı GYO'nun Çerkezköy'deki arsaları 23 Milyon 500 Bin TL'ye icradan satıldı
Editör: Hakan A.
16 Aralık 2020 - 18:31
Türkiye'nin önemli tatil bölgelerind eyer alan marina ve lüks otelleriyle bilinen ve önemli projelerde imzası bulunan Martı GYO'nun Çerkezköy'de bulunan bazı arsaları icra yöntemiyle satıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Aralık 2020 - İstanbul 


Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) İş Bankasına olan kredi borçları nedeniyle icra yöntemiyle Çerkezköy'de bulunan arsaları satışa çıkarıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu 'na (KAP) icradan arsa satışına ilişkin detayları paylaşan Martı GYO, satış ile icradan satılan arsa bedelinin İş Bankasına olan kredi borçlarına mahsup edildiği açıklandı. KAP'a yapılan yazılı açıklamada, 'Kıymet takdir ve satış işlemleri Çerkezköy İcra Müdürlüğünün 2017/178 Talimat sayılı dosyasından yapılmış olan, üzerinde alacaklı T. İş Bankası A.Ş.'nin 1. derecede ipoteği bulunan Şirketimizin Tekirdağ ili, Çerkezköy ilçesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, 314 Ada 1 Parselde, 315 Ada 1 Parselde ve 316 Ada 1 Parselde bulunan arsa niteliğindeki taşınmazlar için Çerkezköy İcra Müdürlüğünün 2017/178 Talimat sayılı dosyasından 22.10.2020 tarihli Taşınmazın Açık Artırma İlanı tanzim edilmiş olup 15.12.2020 tarihinde taşınmazların Açık Artırması 23.581.000 TL bedel ile gerçekleşmiştir. Satış bedeli Şirketimizin T. İş Bankası A.Ş. kredi borcundan mahsup edilecektir.' ifadelerine yer verildi.

Martı GYO


Şirketin bir büyük oteli ve bir marinası bulunmaktadır. Şirketin gelir paylaşımı modeliyle satacağı Çerkezköy'de bir konut projesi, 2051 yılına kadar üst hakkı ile kiraladığı Sarıgerme'de 79.000 m2 denize sıfır arazi ve Gökova körfezi Ayın Koyunda 5 otel binası ve 1 restorandan oluşan taşınmazları bulunmaktadır. Şirket özellikle konut ve turizm alanında özel projeleri hayata geçiriyor.
  • Martı Giova    
  • Martı Sarıgerme    Sarıgerme
  • Martı Myra    Kemer -Tekirova
  • Martı Marina    Orhaniye
  • Narin Park Konut Projesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum