Reklamı Geç
Mehmet Şimşek; Enflasyon tek haneye inecek!

Mehmet Şimşek; Enflasyon tek haneye inecek!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, son açıklamasında enflasyon rakamlarına değindi. Şimşek, Yıllık enflasyonun ağustosta yüzde 10.7'ye yükselmesinin hayal kırıklığı yarattığını belirtirken, yılsonunda büyük ihtimalle enflasyon tek haneye inecek dedi.

07 Eylül 2017 - 07:33

Düşük enflasyon çalışmaları kesintisiz devam ederken, son açıklanan rakamlar bir nebze de olsa hayal kırıklığı yarattı. Diğer taraftan Hükümetin hazırladığı enflasyonu tek haneye çekmeye yönelik 20 milyar liralık tedbir paketi ekimde yaşama geçirilmesi için düğmeye basıldı. Mehmet Şimşek enflasyonla alakalı konuştu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 07 Eylül  2017 - İstanbul

Ekonomi alanında enflasyonun çift haneye çıkması gündemin en önemli maddelerinden biri olmuş duurmda. Enflasyonun yılsonuna kadar yeniden tek haneye düşeceğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gıda enflasyonuna karşı alınan tedbirler, standartlar ekim ayında yayımlanacağının altını çizdi.

 Yüksek enflasyon rakamları için harekete geçen hükümet sene sonuna kadar yapılacak hamlelerle enflasyonun tekrar tek haneye düşmesini hedefliyor. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Şimşek, Yaşama geçirilecek düzenlemelerle tedarik zincirinde oluşan gıda atığı yarıya düşecek ve Türkiye yaklaşık 20 milyar liralık tasarruf sağlanacağını ve bu standartlara uyum için de süre verileceğini vurguladı. 

Sosyal medya hesabından kısa açıklamada bulunan Şimşek, "Kurdaki göreceli istikrar ve gıda komitesinin aldığı tedbirler sayesinde enflasyonun yıl sonunda tekrar tek haneye inmesi ihtimali yüksek." değerlendirmesinde bulundu.