''Merkez Ankara'' Satışa Çıkarıldı

​​​​​​​Emlak Konut GYO, ''Merkez Ankara'' projesinin lansmanını bugün gerçekleştirdi. Emlak Konut güvencesi ve pasifik inşaat ortaklığıyla satışa sunulan ''Merkez Ankara'', toplam 10 blok, 1425 konuttan oluşuyor. Projede, 6+1'e kadar farklı daire seçenekleri mevcut.

''Merkez Ankara'' Satışa Çıkarıldı
Editor: Hatice Kolçak
13 Kasım 2019 - 19:33 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 - 12:52

''Merkez Ankara'' projesinin lansmanı bugün yapıldı. Konut, ofis, alışveriş merkezi ve oteli bir arada bulunduran ''Merkez Ankara'' projesinin lansman öncesi satışlarının yüzde 30'unun tamamlandığı belirtildi. Ankara'nın merkezinde yükselecek proje, Millet Bahçesi'ne yakınlığı ve rahat ulaşımıyla da dikkat çekiyor.

Emlak Pencerem - 13 Kasım 2019


Emlak Konut GYO güvencesiyle Pasifik İnşaat vizyonunu bir araya getiren Ankara’nın yeni buluşma noktası Merkez Ankara, lansmana özel fırsatlarla satışa çıkıyor.

Konut, ofis, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan Türkiye’nin tek parselde en büyük karma projesi Merkez Ankara ve hemen yanı başında yapımına başlanan bin 700 dönüm büyüklüğe
ulaşacak AKM Millet Bahçesi’yle Başkent’in eski merkezi, yeniden şehrin merkezi olmaya hazırlanıyor. 

Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Hakan Gedikli, Merkez Ankara’nın bugün düzenlenen  basın   toplantısında  son  dönemde  Merkez Bankası’nın art arda yaptığı faiz indirimleriyle beraber, ticari faaliyetlerin hızlandığının net bir şekilde görüldüğünü söyledi. Hakan Gedikli, “2019’un son günleri yaklaşırken bu   seneyi,   bölgemizdeki   yoğun   siyasi   gelişmeler   ve   küresel   piyasalardaki dalgalanmaların   etkisinde   geride   bırakıyoruz.   Ülke   ekonomimiz   açısından baktığımızda   ise, özellikle 2019’un   ikinci   yarısında   tüketici   eğilimlerinin ivme kazandığını, makroekonomik değişkenlerde de iyileşmenin sürdüğünü söyleyebiliriz. Ekonomik verilerdeki iyileşme, faiz indirimleri ve konut kredilerinin 1’in altına düşmesi, gayrimenkul sektöründeki aktiviteyi de hızlandırdı. Özellikle son 3-4 aylık periyottaki ön satış rakamları, satış  ofislerindeki   ziyaretçi   sayıları   ve   iletişim   kanallarındaki yoğunluk   sektörümüzdeki olumlu   yöndeki   hareketlenmeyi   ve   tüketicinin   güvenini ispatlamaktadır” dedi.

Hakan Gedikli, yaşanan   olumlu   gelişmelerin  2020  ve  sonraki  yıllarda  Türk ekonomisinin ve gayrimenkul sektörünün daha iyi  olacağının en önemli göstergesi olduğunu   belirtti. Merkez Ankara’nın   her   açıdan   beklentileri   karşılayacağını vurgulayan Hakan Gedikli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Merkez Ankara’nın sahip olduğu karma proje yapısıyla bölgeye canlılık getireceğine, yatırımcılarına   kazandıracağına,   sakinlerine   yüksek   standartlı   bir   yaşam   imkânı sunacağına ve Ankara’da örnek gösterilecek bir proje olacağına inanıyorum. Merkez  Ankara projesinden toplam 4 milyar 195 milyon TL satış geliri beklemekteyiz. Tabii ki dileğimiz,  projenin yapımı sürecinde öngörülen rakamların üstünde bir sonuç elde edilmesidir.” 

“Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezi eski cazibesine kavuşacak”

Pasifik  Yönetim  Kurulu  Başkanı Fatih  Erdoğan, Merkez  Ankara’nın tüm dünyada şehirle özdeşleşmiş marka binaların mimarı olarak bilinen Kohn Pederson Fox (KPF) tarafından Londra’da  tasarlandığını  söyledi. Fatih  Erdoğan,  projede  yer  alan  yeni nesil  açık alışveriş merkezi tasarımının ise dünyanın en çok tanınan alışveriş merkezlerine imza atan DDG tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Merkez Ankara’nın tek parselde 1 milyon 217 bin metrekarelik inşaat alanı ve şehir merkezinin en büyük yeşil alanı olacak AKM Millet Bahçesi’ne komşu konumuyla fark yarattığını ifade eden Fatih Erdoğan, şunları söyledi: "Dünyanın   iyi   planlanmış,   gelişmiş   kentlerinde şehir merkezleri büyük   projelerle şekilleniyor.  Merkez Ankara’yla Başkent’in merkezini eski cazibesine kavuşturma projelerine   katkı   sağlamayı hedefliyoruz. Next   Level   projelerinde olduğu gibi bu projeyle de Ankara’ya mimari ve gayrimenkul alanında yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle 2016’dan bugüne projeyi sürekli geliştirdik, olgunlaştırdık. Bölgeye, başkentimize ve ülkemize yakışır bir proje ortaya çıkardık. Merkez Ankara ofis,  konut,  alışveriş  merkezi  ve  otel   fonksiyonlarından  oluşan  ve   tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesidir.” 

MERKEZ ANKARA KONUT FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN.Merkez   Ankara’nın   bir   köprü   aracılığıyla   AKM   Millet   Bahçesi’ne   bağlanacağını belirten Fatih Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Merkez  Ankara,   Eski   Ankara   ile   Yeni  Ankara’nın   kesiştiği,   şehrin   en   ulaşılabilir noktasında yükseliyor.  Tarihi  Ankara projesi  bu bölgede yer alıyor.  Ankara Kalesi civarındaki   eski   Ankara   evleri   ve   Ulus’ta   bulunan   Cumhuriyet   dönemi   binaları yenileniyor ve etrafları temizlenerek tarihi doku ortaya çıkarılıyor. Merkez Ankara eski ve yeni Ankara arasında adeta bir köprü oluşturuyor.”

Avrupa’nın   en   büyük   eğlence   parkı  Ankapark’ın da projeye yakın bir yerde konumlandığını ifade eden   Fatih   Erdoğan,  “İstanbul’u   ve   birçok   şehri   Başkent’e bağlayan  Yüksek  Hızlı  Tren  Garı Merkez  Ankara’ya  yürüme mesafesinde. Ayrıca metro ve yeni Başkentray ile projemiz şehir içi ulaşımın da merkezinde. Diğer tüm olanaklarının yanı sıra ulaşımdaki kolaylıklarla da projemiz, Ankara’dan olduğu kadar birçok Anadolu şehrinden yatırımcıları da başkente getirecektir” dedi. Ankara’nın bütün adliyelerinin bir araya getirileceği Yeni Adalet Sarayı’nın bu bölgede yer alacağını anlatan Fatih Erdoğan, Ankara’nın en büyük iki şehir hastanesinden biri olan Etlik Şehir Hastanesi’nin aynı bölgede yapıldığını söyledi. Gazi, Hacettepe ve Ankara  Üniversitesi   gibi Türkiye’nin   önde   gelen   üniversitelerinin bu bölgede yer aldığını belirten   Fatih   Erdoğan,   Ankara’nın   önde   gelen   müzeleri,   kültür sanat merkezleri,  stadyum ve kapalı  spor salonlarının da Merkez Ankara’nın çevresinde konumlandığına dikkat çekti.

Dünyanın  en  iyi  mimarlarının geliştirdiği  konseptiyle  modern Ankara’nın yeni  yüzü olmayı hedefleyen ve farklı  yaşam stilleri   için  farklı  yaşam alanları  sunan Merkez Ankara’da 10 blokta, toplam bin 425 konut bulunuyor. Projede kendine özel peyzaj ve sosyal alanları ile 2+1’den 6+1’e kadar farklı daire tiplerinden oluşan 824 adet aile konutu   ile   1+1   ve  2+1’lerden  oluşan  601   adet   şehir   süitleri,   açık   hava   alışveriş merkezinin 500 metre uzunluğundaki caddesi ile birbirinden ayrılıyor. Merkez Ankara,A plus ofis özelliklerine sahip ve Türkiye’nin modern mimarideki simge binalarından biri olacak Süper Kule’nin yanı sıra, ikiz ofis kuleleriyle şehrin en prestijli ofis parkına sahip olacak.
 
Kapalı   yüzme   havuzu,   fitness   salonu,   sauna, Spa merkezi, squash alanı, spor sahaları, çocuk aktivite alanları ve günün yorgunluğunun atılacağı hobi bahçelerinin yer alacağı Merkez Ankara’da bulunan yaya ve bisiklet yolları bir köprü ile AKM Millet Bahçesi’ne   bağlanacak. Merkez  Ankara şehir merkezindeki mükemmel konumu, seçkin mağazaları,   restoranları, kafeleri, sinemaları, etkinlik alanları ve sunduğu sosyal imkânlarla başkentlilerin yeni buluşma noktası olacak.

“Merkez Ankara’yla kent yaşamına zenginlik katmayı hedefledik”

Kohn Pedersen Fox (KPF) mimarı Mustafa Chehabeddine,  Merkez Ankara projesi masterplanını Ankara’nın kent yaşamına zenginlik katmayı hedefleyen yeni bir şehir merkezi olarak tasarladıklarını söyledi. Kamusal ve yarı-kamusal mekanların çeşitli deneyimler   sunmak   üzere   katmanlaştığı,   etkinliği   yüksek   bir  zemin   kat   kurgusu yarattıklarını anlatan Chehabeddine, “Nitelikli bir yoğunluk yaratmak istedik. Projenin merkezi,  omurgasına  eklemlenen  kamusal  meydanlar,   çekim merkezleri,   buluşma noktaları  ve projenin  kentsel  çevresi   ile   ilişki  kuran bağlantı  noktaları  olarak  işlev görmesini   sağlıyor. Yüksek   kotlardaki   bahçeler   kamusal   ortama   üçüncü   boyutta derinlik  katarak, projeyi farklı  seviyelerde çarpıcı  şekilde deneyimlemeyi  sağlarken konut sakinlerine de oldukça çeşitlilik gösteren sosyal alanlar sunuyor” dedi.