Meteoroloji’den İstanbul için fırtına uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul için fırtına uyarısı

İstanbul'da hava nasıl olacak sorusuna yanıt Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasında, bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara'da şiddetli fırtına beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı.

31 Mart 2017 - 09:13

İstanbul ve bölgesinde hava durumu bilgileri güncellendi. Haftasonuna girilirken, İstanbul'da hava nasıl oalacak sorusunun yanıtı son verilerin toplanmasıyla Meteoroloji tarafından yapıldı.

Özellikle Marmara bölgesi için yapılan uyarıda, İstanbul için fırtına uyarısı yapıldı. İşte günün son dakika hava durumunu içeren Meteorolojik veriler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son dakika hava durumu bilgileri açıklamasında, İstanbul ve çevresinde, kuvvetli rüzgarın Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6-8 şiddetinde (50-70 km/saat) hızla eseceği vurgulanırken, son hava tahminlerine göre kuvvetli fırtınaya karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada ayrıca, gün içerisinde etkisini gösterecek olan şiddetli fırtınanın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği ifade edildi.

Diğer taraftan Kuzey Ege bölgesinde yarın ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına (50-75km/sa) şeklinde esmesinin beklendiği ve fırtınanın Cumartesi günü ilk saatlerde etkisini kaybedeceğinin tahminleri son meteorolojik raporlarda yayaımlandı.