Milyonları ilgilendiren `Konut Araştırması Projesi` resmen başlatıldı

Türkiye genelini kapsayan Konut Araştırması Projesi çerçevesinde vatandaşın en uygun şartlarla ev sahibi olabilmesinin yolu araştırılacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmi olarak yürürlüğe girdi.

Milyonları ilgilendiren `Konut Araştırması Projesi` resmen başlatıldı
Editor: Hakan A.
05 Kasım 2019 - 16:32

Türkiye'de tüm kesimlerin konut sahibi olabilmesinin önünü açacak olan dev araştırma için düğmeye basıldı. "Konut Araştırması Projesi" kapsamında vatandaşın konuta her şartlarda erişebilmesi sağlanacak. İşte ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren araştırmaya ilişkin ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 5 Kasım 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde, Türkiye genelinde başta dar gelirli vatandaşlar olmak üzere, dezavantajlı grupların konuta erişimini kolaylaştırmayı ön görecek "Konut Araştırması Projesi" resmi olarak başlatıldı. 

Konut Araştırma Projesi Resmi Gazete'de yayımlanan 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek.

Proje ile, dar gelirlilerin ve dezavantajlı grupların konuta erişiminin kolaylaştırılması için kamu kurumları ve özel sektör aktörlerinin iş birliğiyle karşılanabilir konut finansman yöntemlerini de içerecek şekilde uygulama stratejileri geliştirilecek.

Konut Araştırması Projesi ile dar gelirliler başta olmak üzere herkesin yeterli, yaşanabilir, dayanıklı, güvenli, kapsayıcı, ekonomik olarak karşılanabilir, sürdürülebilir, iklim değişikliğine dirençli, temel altyapı hizmetlerine sahip konuta erişiminin sağlanması hedefleniyor. 

Plan döneminde dar gelirlilere ve dezavantajlı gruplara yönelik 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut üretilmesi hedefleniyor.

Reklam


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mesut Akif
    9 ay önce
    2023'e kadar inşallah bir ev de biz alabiliriz. BU araştırmanın kime ne faydası olur bilmem ama ev almak için bi on yıl daha para biriktirmem gerektiğini biliyorum :)