Mudurnu Şato evleri `Burj El Babas`ı inşaa eden şirketin iflas kararı kaldırıldı

Mudurnu Şato evleri olarak gündemde geniş yer bulan Burj El Babas projesini hayat geçiren firma ile alakalı iflas kararı kaldırıldı. Sarot Grupa ait üç şirkete için verilen iflas kararı kaldırdı.

Mudurnu Şato evleri `Burj El Babas`ı inşaa eden şirketin iflas kararı kaldırıldı
Editör: Hakan A.
14 Kasım 2019 - 10:25

Bolu iline bağlı Mudurnu'da hayata geçirilen Şato'ya benzerliği nedeniyle Mudurnu Şato evleri olarak anılan  Burj El Babas isimli dev projeyi inşaa eden firma hakkında flaş gelişme yaşanıyor. Mahkeme, inşaat şirketinin iflas kararını kaldırdı. İşte son dakika haberin ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  Merkezi - 14 Kasım 2019 - İstanbul


Bundan bir yıl kadar önce 2018 Kasım ayında başlayan iflas süreci ile gündeme gelen Sarot Grup şirketlerinin iflas kararı sonrasında geçen süreçte yeni gelişmeler yaşandı. İnşaat çalışmaları sürdürülen Burj El Babaj konutları ne zaman teslim edilecek, şirket hakkında mahkemeden hangi karar çıktı?

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre,  Bolu Mudurnu'da Sarot Grup şirketleri tarafından inşaa edilen Şato evler olarak anılan Burj El Babas konut projesini üstlenen firmanın iflas kararı kaldırıldı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 17. Hukuk Dairesi tarafından alınan son dakika karara göre, Sarot Grupa ait üç şirkete için verilen iflas kararının kaldırıldığı bildirildi. Sarot Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mezher Yerdelen, iflas kararı hakkında mahkemece verilen karara itiraz edeceklerini söyledi.

Yerdelen açıklamasında, "Zaten hükümet komiserlerinin raporunda da şirketlerin doğrudan batik olmadığı belirtilmesine rağmen yerel mahkemenin iflas kararı vermesine biz de şaşırmıştık. Karar düzeltildiği için sevindik. Ancak bu süre zarfında boş durmadık. İflas müdürlüğü denetimindeyken borçların yüzde 50'sini ödeyebilme durumu söz konusu oldu. Bir projeyi bitirme aşamasına geldik. Bir diğer projemizi 2020'de, Burj Al Babas projemizi ise 2021'de bitirmeyi düşünüyoruz" dedi.
 


 

Ortadoğu piyasasına satılmak üzere, Bolu Mudurnu'da hayata geçirilen Burj Al Babaş konutları, toplamda 732 adet villa olarak inşaa ediliyor. Özellikle mimari tasarımı nedeniyle gündemde geniş yer bulmuştu. Projeyi hayata geçiren firma hakkında 13 Haziran 2018 tarihinde 3 aylık, daha sonra da 2 aylık geçici konkordato ilan etmişti. Geçen süreç zarfında firma işlerini toparlayarak projelerini tamamlamaya çalışıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum