Müjdat Güler, Erzurum zirvesinde Adnan Polat’ın...

Müjdat Güler, Erzurum zirvesinde Adnan Polat'ın açıklamalarını değerlendirdi

GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum ayağı tamamlandı. NOVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Güler, Adnan Polat'ın GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum ayağında inşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik kaos açıklamalarını, emlakpencerem.com a değerlendirdi.

05 Ekim 2017 - 13:10 - Güncelleme: 07 Ekim 2017 - 20:35

Gayrimenkul sektörüne yöne veren çatı kuruluşlarından GYODER tarafından Erzurum'da gerçekleştirilen Gelişen Kentler Zirvesi tamamlandı. Zirvede önemli konuk ve konular Erzurum'un geleceğine ilişkin çarpıcı tespit ve değerlendirmelerde bulundu. Adanan Polat'ın gündeme dair çarpıcı uyarı niteliğindeki kaos açıklaması ve NOVA Holding CEO'su Müjdat Güler'in tespitleri haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 05 Ekim 2017 - İstanbul

Bu yıl 8'ncisi düzenlenen GYODER Gelişen Kentler Zirvesi 2017 önemli konularla Erzurum'da düzenlendi. Erzurum'un geleceğine yatırımlarına ve hedeflerine ışık tutan Gelişen Kentler Zirvesi'nde Adnan Polat'ın açıklamaları damga vurdu.

Gayrimenkul sektöründe konut satışlarına ve inşaat sektörünü 2018'de bekleyen sıkıntılı günler ile alakalı uyarıda bulunan Polat'ın sözlerine NOVA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Güler'den açıklama geldi. Zirve sonrasında EmlakPencerem.com  mikrofonlarına konuşan Güler önemli değerlendirmelerde bulunurken, Hatice Kolçak'ın sorularını cevapladı.

"Sektörün nakit sıkıntısı içinde olduğunu ve hgelecekte sıkıntılı günlerin bekliyor" açıklamasıyla zirveye damga vuran Adnan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat gündemi belirlerken, açıklamaya cevap veren Müjdat Güler, "Teşhis doğrudur. Adnan Polat hem sanayicidir. Yurtdışında eğitimini yapmış kendini geliştirmiş bir arkadaşımızdır. Polat bizim kötü olarak söylemek istemediğimiz şeyleri söyledi. öylediklerinin hepsi doğrudur. Ancak bunları fazla dillendirmemiz, olmayacak bir şeyi bile olur hale getiririz. Evet görünen köy öyledir. 6 aydan beri konutlar satılmıyor. Evet insanların satın alma gücü yok. Evet bankalar projelere kredi vermiyor. Ama bunları fazla dillendirmemiz değil, bunların altından nasıl kalkacağız  bu şartlara göre. Yabancılara daha fazla mal nasıl satacağız, bu gayrimenkulün içine güveni nası getireceğiz, insanlar bugün yüzde 14-15'e faize yatırıyor. Biz nasıl gayrimenkulü daha getirili bir ürün haline getireceğiz bunu konuşmamız lazım. Yoksa görünen köy bunu herkes biliyor, bunu fazla dillendirmemiz Türkiye'ye büyük zarar verebilir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..