Murat Kurum: "Şile, Çatalca ve Silivri'deki kadastro sorunları çözüme ulaşıyor"

İstanbul'un önemli ilçelerinden Şile, Çatalca ve Silivri’de yaşanan kadastro sorunları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düğmeye bastı.

Murat Kurum: "Şile, Çatalca ve Silivri'deki kadastro sorunları çözüme ulaşıyor"
Editör: Hakan A.
20 Şubat 2021 - 21:18 - Güncelleme: 21 Şubat 2021 - 09:10
İstanbul'un önemli sorunlarından biri olan kadastro sorunları ile yıllardır çözüme kavuşmayan alanlar için Bakanlık önemli bir çalışma başlattı. Bakan Kurum, bazı ilçelerin kadastro sorunlarının halledileceğini açıkladı.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 20 Şubat 2021 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugün İstanbul'da Şile ilçedeki çalışmaları yerinde inceledi. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Şile, Çatlaca ve Silivri ilçelerinde oturanlara müjdeli haberi verdi.

3 İLÇENİN KADASTRO SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞACAK!


İstanbul'da bazı ilçelerde yaşanan kadastro sorunlarına ilişkin müjde veren Bakan Kurum, "Şile, Çatalca ve Silivri’deki kadastro kaynaklı sorunları ile Darlık ve Esenceli köylerimizdeki mülkiyet problemleri özüme kavuşturulacak" dedi.

Konuyla alakalı twitter hesabından paylaşımda bulunan Murat Kurum, "Bugün İstanbul’umuzun gözbebeği Şile’yi ziyaret ederek, ilçemizdeki çalışmaları istişare ettik. Şile’yi kentsel dönüşüm çalışmalarımız ile daha güvenli hale getirecek, çevre yatırımlarımızla ve doğal güzelliklerini koruyarak geleceğe taşıyacağız. 

Tarihi Şile Feneri’nin bulunduğu alanda, bölgenin tarihi dokusunun ve doğal güzelliklerinin öne çıkarılacağı, Fenerin siluetine zarar veren binaların kaldırıldığı çevre düzenleme projesini Şile Belediyemiz ile birlikte vatandaşlarımızın rızasını alarak hayata geçireceğiz.

Vatandaşlarımızın Şile, Çatalca ve Silivri’deki kadastro kaynaklı sorunları ile Darlık ve Esenceli köylerimizdeki mülkiyet problemlerini yeni adımlar atarak çözüme kavuşturuyoruz. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

İzmir'de 1844 adet deprem konutu için temeller atılıyor

İzmir depreminde hasar alan ve yıkım çalışmaları süren vatandaşların barınacağı yeni konutların inşaat süreci başlıyor. azartesi günü İzmir'de 1844 adet konutun temelleri törenle atılacak.


bakan murat kurum istanbul şile açıklamaları

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum