İzmir'de 1844 adet deprem konutu için temeller atılıyor

İzmir deprem konutlarının inşaat süreçleri hızla devam ediyor. Bakan Kurum açıklamasında, "1844 adet deprem konutunun temellerini atmaya hazırlanan TOKİ, Mart ayı sonuna kadar 5 Bin adet konutun inşaatına başlamış olacak" dedi.

İzmir'de 1844 adet deprem konutu için temeller atılıyor
Editör: Hakan A.
21 Şubat 2021 - 09:09 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 17:33
İzmir depreminde hasar gören binaların yıkım ve yeniden yapım çalışmaları çerçevesinde 1844 konutun temelleri 22 Şubat Pazartesi günü atılacak. Şantiyede çalışmalar tamamlanırken, İzmir deprem konutları 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde inşa edilerek hak sahiplerine teslim edilecek. Temel atma töreni için geri sayım başladı.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 21 Şubat 2021 - İstanbul


İzmir'de meydana gelen büyük deprem sonrasında başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Bakanlık yapımına başlayacağı yeni binaların temellerini atıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ, İzmir'de evleri hasar gören vatandaşlara yönelik hayata geçireceği 1844 adet konut için temelleri atacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Pazartesi günü İzmir deprem konutlarının temeli atılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da İzmir'e müjde! Halkapınar Otogar metrosu ihaleye çıkıyor 

Murat Kurum: "İzmir deprem konutları 10 ay içerisinde teslim edilecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depreminde hasar alan binaların yıkım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, toplu konutların yapılacağı inşaat alanında son hazırlıkların tamamlanarak inşaat  sürecinin Pazartesi günü itibarıyla başlayacağının altını çizdi.

Bakan Kurum açıklamasında, "30 Ekim 2020 yılında İzmirimizde büyük bir deprem yaşadık. Depremin hemen peşinden çalışmalarımızı hızlıca başlattık. Pazartesi günü ise İzmirimizde gerek yerindeki dönüşümler, gerekse rezerv alanındaki dönüşümler için Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 1844 konutun temellerini atacağız. İnşalah Mart ayı sonuna kadar toplam 5000 adet konutun temellerini atarak, Ağustos ayı itibariylede teslimlere başlıyor olacağız. Elazığ'da Malatya'da ne yaptıysak güzel İzmirimiz içinde aynısını yaparak hızlı bir şekilde konutlarımızın inşaasını gerçekleştirip vatandaşlarımızın sağlam, güvenli konutlarına yerleştirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.


İSTANBUL'UN 3 İLÇESİNDE KADASTRO MÜJDESİ

İstanbul'da temaslarda bulunan, Şile, Çatalca ve Silivri için önemli müjdeler veren Bakan Kurum, kadastro için önemli bir sürecin sürdürüldüğünü ve sorunların çözüleceğini açıkladı.

İSTANBUL'DA 39 İLÇEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

Kentsel dönüşüm çalışmalarına değinen Bakan Kurum, megaşehir İstanbul'da toplam 39 ilçede kentsel dönüşümün sürdüğünün altını çizdi. Kurum, “Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm hedefiyle İstanbul’da 39 ilçemizde; Büyük İstanbul Dönüşümünü kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum