Murat Kurum: "İzmir deprem konutları 10 ay içerisinde teslim edilecek"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de bugün temelleri atılan deprem konutları ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Ağustos ayında deprem konutları İzmirlilere teslim edilecek.

Murat Kurum: "İzmir deprem konutları 10 ay içerisinde teslim edilecek"
Editör: Hakan A.
22 Şubat 2021 - 17:08 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 17:30
İzmir depremi sonrasında hızla harekete geçen Bakanlık ve TOPKİ, bölge halkının yeni evlerine kavuşmaları için başlatılan çalışmada bugün ilk temeller atıldı. Kısa sürede hak sahiplerine teslim edilecek İzmir deprem konutlarında süreç resmen başladı. İlk olarak 1844 adet konutun inşaası tamamlanacak. Bu sayede İzmir'in çehresini değiştirecek tarihin en büyük kentsel dönüşüm projesi hayata geçiriliyor.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 22 Şubat 2021 - İstanbul


İzmir'de meydana gelen ve onlarca vatandaşın ölümüne neden olan deprem sonrasında devlet tüm gücüyle depremin izlerini silmeye devam ediyor. İzmir'de yapımı planlanan toplam 5000 adet konut için resmi temel atma töreni düzenlendi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ İzmir'de deprem nedeniyle 117 canın yitirildiği bölgede yeni toplu konut alanında inşaat süreci bugün düzenlenen temel atma töreni ile başladı. TOKİ İzmir'de toplamda 5000 yeni konut inşa edecek. İlk etapta ise İzmir'de 1844 adet konutun temelleri atılmış oldu.


Çevre ve Şehiriclik Bakanı Murat Kurum, İzmir Deprem Konutları Temel Atma Töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İZMİR İÇİN ÖNEMLİ MÜJDELER VERDİ


RIZA BEY APARTMANI YEŞİL ALAN OLUYOR

İzmir depreminde 38 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'nın bulunduğu alana depremde yitirdiğimiz kardeşlerimizin hatıralarını yaşatmak için yeşil alan düzenlemesi yapacağız.


İZMİR TARİHİ BİR GÜNÜ YAŞIYOR

İzmir'de 30 Ekim tarihinde 117 vatandaşın hayatını kaybettiği günü Türkiye'nin 81 ilinde yaşayanlar unutmayacak diyen Kurum, "İzmir'de tek yürek olduk. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla devlet olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Kısa süre içerisinde arama kurtarma çalışmalarımızı, daha sonra ise hasar tespiti çalışmalarımızı tamamladık. O günden bu yana sürdürdüğümüz çalışmaların sonucunda bugün 5000 adet konutun temellerini atacağız. İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm ve deprem dönüşüm hareketini başlatıyoruz. Bugün İzmirimizin çehresini ve geleceğini değiştirecek yeni bir başlangıcın, yeni bir şehircilik sürecinin miladı olacaktır. İnşallah aynı Elazığ'da Malatya'da Giresun'da ne yaptıysak İzmir'de benzer bir şekilde hızlıca süreci tamamlayacağız" dedi.
 
BAYRAKLI'DA 1844 TOKİ KONUTU İNŞAA EDİLECEK

Bugün depremden en fazla etkilenen Bayraklı ilçemizde, 7 ayrı bölgede ve rezerv alanında toplamda 1841 konutun temellerini TOKİ eliyle başlamış oluyoruz diyen Bakan Kurum, "Projemizi kültürel sosyal alanlarıyla, yeşil alanlarıyla, okullarıyla, camileriyle ve tüm sosyal alanlarıyla en güzel şekilde tamamlayıp İzmirlilere teslim edeceğiz. Bugün sadece bir deprem dönüşüm çalışması yapmıyoruz. Çevre yatırımları başta olmak üzere, İzmirimizi sadece deprem konutlarıyla değil, alt yapısıyla, üst yapısıyla yeniden inşa ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum