Müteahhitlik sektörü dünyada önemli işlere imza attı

Müteahhitlik sektörü dünyada önemli işlere imza attı

Türkiye Müteahhitler Birliği 67. yıl kutlamaları TMB'ne ait binada kutlandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve çok sayıda önemli iş ve siyaset insanı toplantıya katıldı.

Editor: Hakan A.
28 Şubat 2019 - 14:32 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 14:42

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin 67.yılı kutlaması Ankara'da TMB binasında yapıldı. Geceye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve çok sayıda önemli iş ve siyasat ismi katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Pekcan "Müteahhitlik sektörü çok başarılı işlere imza attı" dedi.

Ticaret Bakanı Pekcan, “Müteahhitlerimiz cesareti ve tecrübesi ile dünyada çok büyük başarılara imza attı. Bakanlık olarak, TMB ile bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz verimli işbirliğini önümüzdeki dönemde de artırarak sürdürmeye hazırız” dedi.

TMB Başkanı Yenigün, “Türkiye’de çok az kurumun başarabildiği 67’nci yaşımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki 10 yılda 350 milyar dolarlık iş üstlenmeye kararlıyız” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Müteahhitlik sektörümüz, yurt içinde ve dünyanın dört bir köşesinde imza attıkları eserler ile ülkemizi gururlandırmaktadır. Sektörümüzün bugünlere gelmesine, ülkemizin en aktif ve en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Müteahhitler Birliği çok önemli katkılar sunmuş ve sunmaktadır. Bu vesileyle, Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 67’nci kuruluş yıldönümünü de değerli başkanım nezdinde tebrik ediyorum” dedi.

Bakan Pekcan şöyle devam etti: “Müteahhitlerimizin cesareti ve tecrübesi, insanımızın teknolojiye ve farklı kültürlere uyum sağlama kabiliyeti sayesinde müteahhitlik sektörümüz çok büyük başarılara imza atmıştır. Bakanlık olarak, yurtdışı müteahhitlik ve teknik müşavirlik sektörümüze yönelik tüm çalışmalarımızda, TMB ile bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz verimli işbirliğini önümüzdeki dönemde de artırarak sürdürmeye hazır olduğumuzu vurgulamak istiyorum.”