Sivas’a ikinci üniversite müjdesi
Reklam

Sivas'a ikinci üniversite müjdesi

Sivas ilini ziyaret eden Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, ikinci üniversitenin müjdesini verdi.

Sivas'a ikinci üniversite müjdesi
Editor: Hakan A.
28 Şubat 2019 - 09:03
Reklam

Sivas ilinde öneli temaslarda bulunan Bakan kurum, ile ikinci üniversite için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Şubat 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehiriclik Bakanı Murat Kurum, Sivas'ta önemli açıklamalarda bulundu.

İlk ziyaretimizi 2018 Ekim ayında yaptığımız Sivas’a verdiğimiz sözleri yerine getirdiklerinin altını çizen Bakan Kurum, "Şehrimizin yaşam kalitesini artırmak, tarihi eserlerini, doğal güzelliklerini korumak ve yeşil alanlarını genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sivas’a ikinci millet bahçesini kazandırıyoruz. Eski Numune Hastanesi’nin olduğu, 70 bin m²’lik alanda, içinde millet kıraathanesi, yürüme ve bisiklet yolları ile oyun ve park alanlarının yer aldığı ikici millet bahçesini şehrimize kazandıracağız." diye konuştu.

Kurum, "Esentepe ve eski sanayinin bulunduğu riskli alanlarda 600 konutluk kentsel dönüşüm çalışması başlatıyoruz. Sivas Merkez, Koyulhisar ve Yıldızeli mevkiinde, şehit ve gazi ailelerimiz, alt gelir grubu ve emekli vatandaşlarımız için 850 adet sosyal konut inşa edeceğiz. Şehrimize, içerisinde kültür merkezi, nikah salonu, altında otopark bulunan bir kompleks kazandırıyoruz. Bunun için Toplu Konut İdaremiz mülkiyetinde olan eski stadyumun yanındaki araziyi belediyemize tahsis ediyoruz. Sivas’ta sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarında kullanılmak üzere toplam 4 milyon TL’yi Belediyemize ve Valiliğimize hibe ettik. Selçuklu’nun mirası Sivas’ı en güzel haliyle gelecek nesillere aktarmak istiyoruz." dedi.

Sivas'a ikinci üniversite müjdesi

Şehrin ikinci üniversitesi olacak Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi için alan tahsisi ile ilgili master planı yaptıklarını açıklayan Bakan Kurum, "Bu çerçevede Kümbet-Kurt Deresi Mevkii’nde 400 dönüm alanı üniversitemize tahsis ettik. Çok kısa zaman içinde üniversitemizin inşaatına başlayacağız. Sivas’ta yeni Orduevi inşaatını tamamladık. Şehrin önemli tarihi eserlerinden olan eski Orduevi’ni 7 gün 24 saat açık olacak bir kütüphaneye çevirerek gençlerimizin hizmetine açacağız." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum