Reklamı Geç
Nihat Özdemir Limak’ı CLK Boğaziçi Elektirik’ten ayırdı

Nihat Özdemir Limak'ı CLK Boğaziçi Elektirik'ten ayırdı

Türkiye'nin önemli müteahhitlk şirketi Limak ile CLK Boğaziçi Elektrik arasındaki ortaklık sonlandırıldı. Dev ortaklık ile alakalı son dakika gelişmeleri Emlakpnecerem.com da.

29 Ekim 2016 - 08:47

Nihat Özdemir'in sahibi olduğu Limak ile CLK Boğaziçi Elektrik ortaklığında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Limak ayrılık kararı aldı ve CLK Boğaziçi ile ortaklığını sonlandırdı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

Piyasalara bomba gibi düşen haberde, İstanbul'da Avrupa Yakası Elektrik Dağıtımı ihalesini kazanmasıyla öne çıkan ve 2013'ten bugüne CLK Boğaziçi Elektrik adıyla hizmet veren Cengiz-Limak-Kolin ortaklığında sürpriz bir haleyle ayrılık yaşandığı kaydedildi.

Boğaziçi Elekrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) özelleştirme ihalesini kazanan CLK ortaklığında Limak Holding ile yolları ayırma kararı alması piyasalarda şaşkınlık yaratırken, resmi açıklamalar gelmeye başladı.

Yaşanan ayrılık kararı sonrası çıkan haberlerle birlikte CLK Boğaziçi bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Elektrik dağıtım ve perakende sektöründe Boğaziçi, Uludağ, Akdeniz ve Çamlıbel dağıtım ve perakende şirketlerinin üst çatısı olan CLK Enerji, farklı stratejilere odaklanabilmek için hisseleri yeniden yapılandırma kararı aldı. Buna göre ilgili kreditör kuruluşlar, EPDK, Rekabet Kurumu ve diğer izinlerin alınmasının ardından Limak, Uludağ EDAŞ ve Uludağ Perakende şirketlerindeki Cengiz ve Kolin hisselerini devralacak. 
Boğaziçi, Akdeniz, Çamlıbel EDAŞ ve perakende şirketlerinde ise Cengiz ve Kolin şirketleri, Limak’a ait hisseleri devralacak" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..