Reklamı Geç
Nusaybin’de 2 milyar liralık yatırımların temeli atıldı

Nusaybin’de 2 milyar liralık yatırımların temeli atıldı

Mardin'de toplu açılış için bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nusaybin'de Bakan Özhaseki'nin katılımıyla, Nusaybin Dicle Mahallesi'nde temeller atıldı. Doğuya dev yatırımlarını sürdüren hükümet, Nusaybin Dicle Mahallesi'ndeki temel atma töreniyle 2 milyar liralık yatırım yapacak.

31 Mart 2017 - 17:29

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Nusaybin Dicle Mahallesi'ndeki temel atma töreninde, terör örgütü PKK'nın bölgeye verdiği zararlara işaret ederek, "Rabbim bir daha o kötü günleri göstermesin. Kardeşliğimize göz koyanlara da fırsat vermesin. Sonuna kadar ağız tadıyla, huzurla evlerimizde, yuvalarımızda yaşamayı hepimize nasip etsin." dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı'nda katıldığı toplu açılış töreninden canlı yayınla Nusaybin’deki temel atma törenine bağlandı.
 
Mardin’den Nusaybin’e canlı bağlantı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Özhaseki, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanım, sizin bizlere iki tane talimatınız vardı. Birincisi 'Terör yaşanan bölgelerde eşkiyaları temizleyin', ikincisi de 'Oradaki mağdur olmuş vatandaşlarımızın yarasını bir an önce sarın, mağduriyetleri giderin, yakılan yıkılan evleri yeniden yapın, o bölgedeki insanlarımızın duasını alın.' Şimdi bugün o aşamadayız. Bugün 4 bin 600 bağımsız birimin burada temelini atıyoruz. Aynı zamanda tüm Nusaybin'in altyapısını yeniliyoruz. 250 kilometre su kanalını, 75 kilometre kanalizasyon hattını yapıyoruz. 110 kilometre bir yol ağı planladık, ona başlıyoruz.”
 
“Bir güzel hadise de terör yaşanan bölgeler için batıdaki birçok belediye başkanı arkadaşımız bizlere kardeş olmayı teklif etti.” diyen Özhaseki, Nusaybin'i de Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin aldığını belirtti.
 
Nusaybin’de toplamda 2 milyar liralık yatırım yapılacağını aktaran Özhaseki, konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Vatandaşlarımızdan kimin evi kaç metrekare olarak yıkılmışsa eski yeni demeden aynı metrekaresinde evleri teslim edeceğiz. Yıl sonunda bütün kardeşlerimiz evlerinde otururken, evlerinden ayrı kaldıkları süre içerisinde kaç ay geçmişse onların kira yardımında bulunuyoruz ve eşyalarının bedelini de karşılıyoruz."
Cumhurbaşkanı Erdoğan da Nusaybinlilere seslenerek, "İnşallah yıl sonunda anahtar tesliminde de yine beraber oluruz" diyerek, butonlara basılması talimatını verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..