OHAL kapsamında el konulmuştu! TMSF, 4 firmayı satışa çıkardı

FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atanan Gaziantep merkezli şirketler arasında yer alan Royal Halı, Atlas Halı ve Naksan Plastik şirketlerini satışa çıkardı.

OHAL kapsamında el konulmuştu! TMSF, 4 firmayı satışa çıkardı
Editör: Hakan A.
26 Ekim 2020 - 00:29 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 13:56
Türkiye'nin dev firmaları arasında yer alan ve FETÖ'den el konulan BCF 1, Naksan Plastik, Royal Halı ile Atlas Halı şirketleri için satış kararı alındı. İlgili satış ilanları bugünkü Resmi gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Ekim 2020 - İstanbul


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ yapılanmasına dair operasyonlar sonrasında alınan OHAL kararları kapsamında el konulan şirketler arasında yer alan Royal ve Atlas Halı, BCF 1, Nakpilsa ve Naksan Plastik şirketlerine kayyum atanmıştı. TMSF bünyesinde yönetilen 4 şirket için satış kararı çıktı. 

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fornu (TMSF) Olağanüstü Hal Kapsamında el konularak kayyum tarafından yönetilen 3 şirketin satılması yönünde karar Resmi Gazete ile duyuruldu.Konuyla alakalı satış ilanına göre, BCF 1 İktisadi Bütünlüğü şirketi için 87 Milyon 500 bin Türk Lirası muhammen bedelle, Nakpilsa Ticari ve İktisadi Bütünlüğü için 315 Milyon Türk Lirası bedelle, Naksan Plastik Ticari ve İktisadi Bütünlüğü için 1 Milyar 126 Milyon Türk lirası muhammen bedelle, Royal Halı ve Atlas Halı şirketleri için ise 353 Milyon Türk Lirası muhammen bedelle ihale yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek.

TMSF tarafından yapılan ihale 18 Aralık 2020 tarihinde Fon'un Büyükdere Caddesi Esentepe'de Bulunan merkez binasında gerçekleştirilecek.


TMSF tarafından yapılması planlanan şirket satışlarına ilişkin ihale detaylarına buradan Resmi Gazete'den erişebilirsiniz.

tmsf royal halı atlas halı satış ihalesi ayrıntıları

tmsf nakpilsa satış ihalesi ayrıntıları

tmsf naksan satış ihalesi ayrıntıları
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum