Özelleştirme İdaresi 15 ilde 31 gayrimenkul satacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yatırımcının merakla beklediği 15 ili kapsayan toplam 31 gayrimenkulü ihale yöntemiyle satışa çıkardı.

Özelleştirme İdaresi 15 ilde 31 gayrimenkul satacak
29 Ocak 2021 - 09:24 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 09:25
Gayrimenkul al sat yapanlar, emlak yatırımı yapanlar için cazip fırsat seçenekleri sunan Özelleştirme İdaresi, ülke çapında Hazineye ait bazı taşınmazların satışı için ilan duyurusu yaptı. Uygun fiyatlarla, yatırımcısının beğenisine sunulan gayrimenkul satış ihalesinin detayları ve satılacak mülklere dair bilgiler belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Ocak 2021 - İstanbul 


Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yatırımcıya fırsat niteliğinde gayrimenkul satışı yapılacak. Özelleştirilecek gayrimenkullere dair liste ve fiyat bilgilerini haberimizden öğrenebilirsiniz.

Türkiye'nin dört bir yanında Özelleştirme İdaresi Tarafından ihale usulüyle yapılacak gayrimenkul satışları açıklandı. Bu kapsamda çok sayıda emlak satışı için geri sayım başladı. Yatırımcı için fırsat niteliğinde olan satışlara dair bilgileri  merak edenler haberimizden öğrenebilirler. 

ÖİB GAYRİMENKUL ÖZELLEŞTİRME (SATIŞ) İLANI

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirilmesi yönünde yeni bir ilan yayımlandı.

ÖİB tarafından yapılan açıklamada; Ankara, Tokat, Afyonkarahisar, Denizli, Yalova, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Muş, Kahramanmaraş, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Muğla ve Samsun illerinde bulunan toplam 31 gayrimenkul için satış ihaleler düzenleneceği kaydedildi.

İhaleler, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle “pazarlık” usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacaktır.

Teklif Sahipleri ayrı ayrı olmak koşuluyla birden fazla taşınmaz için teklif verebilirler. Birden fazla taşınmaz için teklif verilmesi halinde bu teklifler birbirleri ile ilişkilendirilemez.

İhalelere gerçek ve tüzel kişiler, Ortak Girişim Grupları (OGG), kooperatifler ile kuruluş belgelerinde taşınmaz edinebileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıflar katılabilir. Yatırım fonları ise sadece bir OGG içinde yer alabilirler.

İhale konusu taşınmazların ihalelerine katılacak teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı İhale Şartnamesi alması her bir taşınmaz için ayrı teklif sunulması ve teklif ile şartnamede istenilen belgeleri İdare’nin Ziya Gökalp Caddesi No:80 Kurtuluş/ANKARA adresine son teklif verme tarihi saat 18.00’e kadar elden teslim etmesi zorunludur. 

İŞTE İHALEDE SATILACAK GAYRİMENKULLERİN LİSTESİ

özelleştirme idaresi gayrimenkul satış ihalesi taşınmaz listesi


özelleştirme idaresi gayrimenkul ihalesi satışa çıkan taşınmazlar
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum