Paribu çökme rekoru kırdı! CİMER'e şikayet yağıyor...

Yatırımcısına son iki günde ikinci çöküntüyü yaşatan Paribu kripto para borsası için CİMER üzerinden şikayet üzerine şikayet yağdırılıyor.

Paribu çökme rekoru kırdı! CİMER'e şikayet yağıyor...
Editör: Hakan A.
21 Şubat 2021 - 23:42
Kripto para işlemleri gerçekleştirilen Türkiye'nin önemli borsası Paribu iki günde ikinci çöküşünü yaşadı. Yatırımcı isyan etti. Şikayet var ve CİMER üzerinden yatırımcı şikayetlerini dile getirdi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 21 Şubat 2021 - İstanbul


Kripto para birimlerine olan eğilimin artmasıyla birlikte işlem yapan borsalar yatırımcıyla dolup taşmaya devam ediyor. Diğer taraftan sorunsuz işlem yapmak isteyen yatırımcı ise ani iniş ve çıkışlarda kripto para borsalarında yaşanan sorunlar nedeniyle büyük kayıplar yaşıyor. Son iki günde Paribu üzerinden işlem yapan yatırımcılar ise oldukça dertli. Paribu son iki günde ikinci sistemsel yetersizlik yaşayarak bir kez daha çöktü. 

4 YILDA 1 MİLYAR DOLARLIK İŞLEM HACMİ

Bundan 4 yıl kadar önce işleme açılan kripto para borsası Paribu şimdiye kadar 1 Milyar Dolar tutarında işlem hacmini gerçekleştirdi. Rekor ciro ve sosyal sorumluluk projelerine imza atan borsa üzerinden işlem yapmak isteyenler ise para kazanılacağı ve kaybedileceği anlarda büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Kripto para birimlerinin ani çıkış ve düşüşlerinde işlem yapmak isteyen yatırımcının taleplerine yetişmekte zorlanan sistemsel çöküşler yaşayan şirket, uzun süredir yaşadığı çöküntülerin önüne geçemiyor.

paribu çöktü

CİMER ve ŞİKAYET VAR ÜZERİNDEN ŞİKAYETLER ARTIYOR

Yatırımından kazaç sağlamak amacıyla Paribu  borsasını kullanan yatırımcı yaşanan sistemsel çöküşler nedeniyle büyük kayıplar yaşarken, yüksek kar elde etmek isterken işlem yapamamanın verdiği çaresizliği yaşamaya devam ediyor. Pek çok vatandaş ise çareyi CİMER'e şikayet etmek ve şikayet var üzerinden derdini dile getirmekte buluyor. 

PEK ÇOK BORSADA BENZER SORUNLAR SAÇ BAŞ YOLDURTUYOR!

Başta Paribu olmak üzere Türkiye'de hizmet veren kripto para borsalarının neredeyse tamamında benzer sorunlarla yatırımcının kar etmesi engellenirken, büyük zarara uğramasına neden olduğu ifade ediliyor. Özellikle ani yükseliş ve düşüşlerde alım satım yapmak adeta saç baş yoldurtuyor. Borsaların çökmesi ise yatırıma ise önemli bir süre erişilme sorunuyla kardan olma ve zarar etme gibi problemler saatlerce ekranda hareket bekleyen, hareketi gördüğünde ise işlem yapamayan yatırımcıyı çileden çıkartıyor.

DÜN YAŞANAN SORUN İÇİN AÇIKLAMA GELDİ

Sistem yöneticileri ise yaşanan sinir bozucu çökmeler için açıklamaları saatlerce sonra yapıyor. Yatırımcı cevap almak, bir yetkiliye ulaşmaya çalışırken bu borsaların ne kadar güvenli olduğunu sorguluyor. Özellikle saatlerce telefonda bir yetkiliye ulaşmak mümkün olmuyor. Açılan destek taleplerine ise günler sonra cevap gelebiliyor.

Yaşanan olumsuzluklar nedeniyle yatırımcı eldeki bulgurdan olmaya devam ederken, yapılan alım satım işlemlerinden elde edilen komisyon gelirleri ile ayakta duran Paribu ve benzeri borsalar rekor cirolar ve işlem hacimlerine ulaşmaya devam ediyor.

paribu neden çöktü

YORUMLAR

  • 0 Yorum