Pendik Millet Bahçesi ihalesi yapıldı

Pendik Millet Bahçesi ihalesi yapıldı

İstanbul'un yeşil yaşam alanlarına bir yenisi Pendik ilçesinde hayata geçiriliyor. Pendik Millet Bahçesi için düğmeye basıldı. İhalesi yapılan Millet Bahçesi'nde yok yok...

Editor: Hakan A.
15 Ocak 2019 - 08:06

İstanbul'un yeşil alanlarına bir yenisi daha ekleniyor. Yapımı planlanan dev Millet Bahçesi için ihale düzenlendi. Yeni Millet Bahçesi Pendik'te hayata geçirilecek. İşte ayrıntılarıyla Pendik Millet Bahçesi...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Ocak 2019 - İstanbul


T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Pendik’te yapımı planlanan dev Millet Bahçesi için ihale gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye'nin tüm illerinde yeşili bol, doğayla içiçe yeni parklar yapılmaya devam ediliyor. TOKİ'nin büyük rol oynadığı dev Millet Bahçelerine bir yenisi daha ekleniyor.

istanbul millet bahçeleri

Pendik'e büyük değer katacak dev Millet Bahçesi içerisinde gençlerin kitap okuyabileceği, ücretsiz internet hizmetinden faydalanabileceği, derslerini çalışabileceği Millet Kıraathanesi, Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanlarının yer alacağı açıklandı.

Dev park sayesinde vatandaşın, mini göletli, çocuk oyun alanlarının yer alacağı, açelya ve su bahçeleri ile donatılacak, oturma, dinlenme alanlarıyla her yaş grubunun keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği özel olarak tasarlanacak yaşam alanlarında keyifli vakit geçirebilecek.

pendik millet bahçesi

Ayrıca dinlenme, koşma, yürüme eylemlerinin herkes tarafından erişilebilir bir yapıda kurgulanacak olan Pendik Millet Bahçesi projesi kapsamında, çocuk ve gençlere hitap eden oyun alanları ve amfi tiyatrolarıda yer alacak.

millet bahçesi pendik istanbul

İstanbul ve Pendik’i yeşille buluşturacak Pendik Millet Bahçesi 288 bin metrekarelik alanda inşa edilecek. Vatandaşların ihtiyaç duyduğu sosyal alanların yer alacağı Millet Bahçesi Projesinde, gençlerin kitap okuyabileceği, ücretsiz internet hizmetinden faydalanabileceği, derslerini çalışabileceği Millet Kıraathanesi, Cami, otopark, açık hava sineması, eğlence parkı, piknik alanı ve Pazar yeri de olacak.

pendik millet bahçesi istanbul