Reklamı Geç
Piyasalarda gözler enflasyon rakamlarına çevrildi

Piyasalarda gözler enflasyon rakamlarına çevrildi

Enflasyon rakamları bugün açıklanacak. Piyasalarda gözler bir kez daha yıl sonu yaklaşırken, doların nabzının yükseldiği ekim ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Ekonomistler ekonomistler, ekim ayında Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE) yüzde 1,62 artış bekliyor.

03 Kasım 2016 - 08:57 - Güncelleme: 03 Kasım 2016 - 10:26

Yurt içi piyasalarda enflasyon beklentisi bugün açıklanacak ekim ayı istatistikleriyle son bulacak. Enflasyon  Ekim ayında nasıl olacak? Ay içerisinde yaşanan dolar artışları ve gelişmelerin dalgalı bir seyirle enflasyon rakamlarına nasıl yansayacağını merak ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2016 - İstanbul

Ekonomi gündemi bugün açıklanacak enflasyon rakamları haberi; TÜİK açıklayacak, TÜFE ve Yİ-ÜFE rakamları ile Dolar, borsa, altın, hisse senetleri ve ödviz gündemi, ekonomi piyasaları bugün açıklanacak 2016 Ekim ayı enflasyon rakamlarına çevrildi.

2016 Kasım ayına girilirken, ayın ilk haftası Perşembe gününe denk gelen ve TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon rakamları ekonomi çevrelerince yakınen takip ediliyor. Her ayın üçüncü iş günü saat 10:00'da açıklanan Enflasyon rakamları ile yeni hafta oldukça hareketli geçecek.

İşte Kasım ayı kira artışı oranları!

Ekim ayı enflasyonu az önce açıklandı işte tüm rakamlar!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül ayı enflasyonunu açıklayacak. Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE), Yurtiçi Üretici Fiyatları Endeksi (Yİ-ÜFE) istatistikleri başta emeklier, ev sahipleri ve kiracılarda olmak üzere, çok sayıda sektörü tetikleyecek. Açıklanacak enflasyon rakamları ilk olarak EmlakPencerem.com'da hemen bu haber altında yayında olacak.
Ekonomide beklentiler büyük, enflasyon rakamları ile özellikle piyasalarda sert artışlar, yükselişler ve dalgalanmalar beklenmezken, yeni haftanın nasıl geçeceğinin ilk sinyalleri verilecek.

AA Finans'ın, TÜİK tarafından 3 Kasım Perşembe günü açıklanacak enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi 23 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı.

Ankete göre, ekonomistlerin ekim ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 1,62 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin ekim ayı için enflasyon beklentileri en düşük yüzde 1,20 ve en yüksek yüzde 2,04 aralığında yer aldı. 

Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 7,87

Ekonomistlerin yıl sonu enflasyon beklentisinin ortalaması bir önceki anket dönemine göre yüzde 8,20'den yüzde 7,87'ye indi. Ankete katılan ekonomistler arasında yıl sonu enflasyon beklentisinin en düşük yüzde 7,30 ve en yüksek yüzde 8,50 olduğu görüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..