Piyasaların bağışıklık sistemi güçleniyor

Ekonomi piyasalarında neler oluyor? Corona Virüsü, Borsa, Hisse, Dolar son durum bilgileri.

Piyasaların bağışıklık sistemi güçleniyor
Editör: Hakan A.
17 Şubat 2020 - 08:35 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 08:46

Ekonomi piyasalarında haftanın ilk iş günü beklentileri neler? Piyasalarda son durum...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 17 Şubat 2020 - İstanbul


Biyolojik belirsizlik sürerken, corona virüsü nedeni ile ölü sayısı 1775 – vaka sayısı 71329 kişiye ulaşmıştır. Küresel büyüme üzerinde beklentiler negatif etkilenirken, piyasa katılımcılarının fiyatlama davranışlarına ilişkin bağışıklık sistemlerinin güçlendiğinden bahsedebiliriz.

USD   “ABD Başkanlık Günü” sebebi ile değişen işlem koşullarına ulaşmak için tıklayınız.EUR   Alman Buba Aylık Raporu

EUR   Eurogroup toplantısı

11:00     TRY    Bütçe Dengesi (Oca)                                                                                  -30,80B
 

Dolar fiyatı 17.02.2020 ne kadar, kaç TL? Güncel döviz kurları...

Dolar/TL 17 Şubat Pazartesi haftanın ilk iş gününe nasıl başladı? Yeni haftada Dolar ne kadar, kaç TL? Serbest piyasada Dolar ve Euro fiyatları, döviz kuru haftalık güncel bilgileri.


Piyasanın Bağışıklık Sistemi Güçleniyor…

Biyolojik belirsizlik sürerken, corona virüsü nedeni ile ölü sayısı 1775 – vaka sayısı 71329 kişiye ulaşmıştır. Küresel büyüme üzerinde beklentiler negatif etkilenirken, piyasa katılımcılarının fiyatlama davranışlarına ilişkin bağışıklık sistemlerinin güçlendiğinden bahsedebiliriz. ABD borsa endekslerinde yukarı yönlü momentum etkin olurken, ABD 10 yıllık tahvil faizi %1,55 üzerinde kalıcılık ile %1,60 seviyesine yakın hareket etmektedir.

Çin, virüsün ekonomik etkilerini azaltmak için para musluklarını açarken, son olarak $29 milyar fonlama sağlamıştır. Ayrıca Çin – Hong Kong ve Singapur mali önlemler ile destekleme aksiyonlarını devreye almaktadır.

Güçlü Dolar – Zayıf Euro teması etkin olurken bu durum en çok seçim döneminde Trump’ı rahatsız etmektedir. Bu duruma karşı sosyal medya üzerinden Dolar’a müdahale etmesi kaçınılmaz gözükürken bu sefer işi kolay olmayabilir. Kurtarıcı olarak kabul edilen Almanya’nın hem ekonomik hem de politik olarak risk faktörleri artarken ECB Başkanı Lagarde çaresiz kalmaktadır. Güçlü Dolar temasına petrol fiyatları da eklenince Trump’ın Fed üzerinde ki baskıları arttırması şaşırtıcı olmayacaktır.

Kaynak: Hibya

YORUMLAR

  • 0 Yorum