Rusya o füzeleri yerleştirmeye başladı

Rusya o füzeleri yerleştirmeye başladı

Soğuk savaş dönemine döndüren başlangıç NATO'nun İngiltere aracılığı ile Rusya sınırına asker başlamasıyla sağladı. Rusya karşı atağa geçti ve Kaliningrad'a İskender ve S-400 füze savunma sistemlerini kurmaya başladığını duyurdu.

23 Kasım 2016 - 07:06

NATO ile Rusya arasında eşikler kırılmaya devam ederken, son hamle Rusya'dan geldi. Rusya o füze sistemlerini kurmaya başladı. Konuya ilişkin ayrıntıları paylaşan Rusya, Vlademir Putin tarafından verilen talimatlar doğrultusunda savunma sistemlerini güçlendirmeye başladığı kaydedildi.

NATO tarafından atılan adımlara kayıtsız kalmayan ve hızla karşı harekete geçen Moskova, ülke ile karadan bağlantısı bulunmayan Kaliningrad'a İskender ve S-400 füze savunma sistemleri yerleştireceğini duyurdu.

Moskova yönetimi yeni bir hamle ile NATO tarafından İngilizler aascılığı asker sayısını arttırmaya çalışması sonrasında hızlı bir hamle yaparak, yeni korunma füze sistemlerini yerleştirmeye başladı. Edinilen bilgiye göre ilk olarak Rusya, Ülkenin batı sınırında yer alan ve karadan bağlantı bulunmayan Kaliningrad'da füze savunma sistemleri konuşlandırmaya başladığını açıkladı.

İlk resmi açıklama ise, Üst düzey Rus yetkili, "İki görevimiz var: Batılı hava savunma sistemlerini delmek ve ABD füzelerine topraklarını açan ülkelerden gelecek muhtemel saldırılara karşı koruma sağlamak" ifadelerine yer verdi.

Rus lider Putin'i kızdıran en önemli adım, geçen ay İngiltere atarafından atılmıştı. Doğu Avrupa'daki varlığını artırmaya karar veren NATO, İngiltere aracılığıyla Rusya sınırına yüzlerce asker konuşlandırmaya başlaması sonrasında adeta soğuk savaş günlerini andıran hamleler atılmaya başlandığı gözlemleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..