Reklamı Geç
Sabancı Holding yeni CEO’su Mehmet Göçmen oldu

Sabancı Holding yeni CEO'su Mehmet Göçmen oldu

2010 senesinden bu yana Sabancı Holding'in CEO'luk görevinde bayrak değişimi yaşandı. 2010'dan bu yana Sabancı'da CEO olarak görev yapmakta olan Zafer Kurtul yerini Mehmet Göçmen'e bıraktı.

20 Şubat 2017 - 17:56

Türkiye'nin dev holdinginde flaş değişiklik. Sabancı Holding'de bayrak değişimi gerçekleşti, 2010'dan bu yana CEO olarak görev yapmakta olan Zafer Kurtul yerini Mehmet Göçmen'e bıraktı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Şubat 2017 - İstanbul

Sabancı Holding'in tepe isimlerinden CEO görevini yürüten Zafer Kurtul görevlerinden ayrıldığı kaydedildi. Sabancı'da boşalan koltuğa oturacak isim de açıklandı. Mehmet Göçmen Sabancı Holding'in yeni CEO'su olarak iş başı yaptığı bildirildi. 

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Chief Executive Officer (CEO) olarak 19 Temmuz 2010 tarihinden bu yana görevini sürdüren Zafer Kurtul'un 30 Mart 2017 tarihi itibarıyla görevlerinden ayrılma kararı aldığı gelen son dakika haberleri arasında.

Sabancı Holding CEO’luk görevine halen Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı olarak görev yapmakta olan Mehmet Göçmen atandı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Topluluğumuza 1998 yılında Akbank Genel Müdür Yardımcısı sonra Akbank Genel Müdürlük görevini üstlenen, 2010 yılından bugüne kadar da Sabancı Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak başarılarımıza büyük katkı yapan Zafer Kurtul’a teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz.

Topluluğumuzda çeşitli kademelerde 14 yıldır üst düzey sorumluluklar üstlenen ve son olarak stratejik yatırımlarımızın kümelendiği enerji sektöründeki faaliyetlerimizi başarıyla yöneten Mehmet Göçmen 30 Mart 2017 itibariyle bayrağı devralacağı gelen bilgiler arasında.

MEHMET GÖÇMEN KİMDİR?

 Galatasaray Lisesi ve 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1983 yılında Syracuse Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 1983-1995 yılları arasında Çelik Halat ve Tel Sanayi’de, 1996-2003 yılları arasında Lafarge’da çeşitli üst düzey görevlerde bulunan ve 2003 yılında Akçansa’ya Genel Müdür olarak atanan Mehmet Göçmen, 01 Ağustos 2008 tarihinden bugüne Sabancı Holding’de İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı, Çimento Grup Başkanlığı ve Enerji Grup Başkanlığı görevlerini yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..