Sağlık Bakanı Koca'dan sevindirici haber! İyileşen hastalarımız var...

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası kamuoyunu bilgilendirme toplantısında kritik bilgiler paylaştı. Bakan Koca sevindirici haberi verdi! ' İyileşen hastalarımız var ve oldukça fazlalar, önümüzdeki günlerde açıklayacağız' dedi.

Sağlık Bakanı Koca'dan sevindirici haber! İyileşen hastalarımız var...
Editör: Hakan A.
23 Mart 2020 - 19:43

Son Dakika: Bakan Koca koronavirüs salgınına ilişkin Bilim Kurulu toplantısı sonrasında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Koronavirüs Bilim Kurulu ile istişare toplantısı gerçekleştiren bakan Koca, kameralar karşısına geçti. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Koca, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında bilgilendirmelerde bulundu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 23 Mart 2020 - İstanbul


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, kameralar karşısına geçerek çok kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Bilim Kurulu ile birlikte istişare yapmak üzere öğlen saatlerinden itibaren toplantı halindeydi. Toplantı sonrasında tüm Türkiye'nin gözü Bakan Koca'nın açıklamalarına çevrildi.

Bakanlığa ait Bilkent Yerleşkesi'nde kapalı kapılar ardında Bilim Kurulu üyeleri ile yapılan toplantıda, yeni tip corona virüse (Covid-19) ilişkin Türkiye genelinde vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle alınabilecek yeni tedbirlerin ele alındığı ifade ediliyor.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 19.00'da ekranların karşısına geçerek vatandaşı bilgilendirdi.

 Koronavirüsün ilk ortaya çıkmasından bugüne 104 gün geçti, ilk vaka 14 Mart tarihinde görüldü. Mücadelede çok ciddi bir deneyim kazandık. Sonuçları daha hızlı öngörüyoruz. Önümüzdeki günlerde iyileşen vakalarımızı da açıklayacağız.

Kaybettiğimiz 30 hastanın her biri ileri yaşlarda ve başka bazı hastalıkları da bulunuyordu. Bünye olarak dirençleri zayıftı. Dünyayı etkileyen bu salgında mümkün olduğu kadar az kayıp vermek istiyoruz.

Buradan büyüklerimize sesleniyorum!

 Toplumun siz yaşlılara ihtiyacı var, ağır bir şekilde hastalanırsanız yapmanız gereken hiçbir şeyi yapamazsınız. Bu seferliğine siz bizim öğüdümüzü dinleyin.

Koronavirüsle mücadelede Üniversite hastanelerimize, tüm hastanelerimize bütün malzemeler sağlanmaktadır, sağlanmaya devam edilecektir.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni sağlık çalışanı alımı yapılacak. Sağlık Bakanı Koca, 32 bin yeni personel ilave edileceğini duyurdu. Sağlık çalışanlarına ilişkin ek ödemeler hayata geçiriliyor. Çalışan sağlık personelinin ek ödemelerini 3 aylık zaman diliminde tavan yüzde yüz oranında olacağını belirtmek istiyorum.

Türkiye'de üretilen maskeler Türkiye'nin ihtiyacı varken dışarıya satılmayacaktır.

Talepleri suistimal eden üreticilerin depolarına eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yoğun bir depolama ile karşılaştık. Bu firmalarla anlaşmaya gidiyoruz, anlaşmaya uymayanlara gerekli tedbirler uygulanacak. Yoğun malzeme talebini suistimal eden üreticilere gerekli sert yaptırımlar uygulanmış ve uygulanmaktadır.

Diğer taraftan Yerli solunum cihazının üretimine başlayacağız. Virüsün yayıldığı ülkelerde en çok sıkıntısı çekilen araç solunum cihazıydı. Yerli solunum cihazının seri üretimine başlıyoruz. Her şeyi kendi kaynaklarımızla karşılayacağız. 50 bin yeni tanıma kiti Çin’den geldi. Perşembe günü 300 bin adet daha gelmiş olacak ve bu rakam 1 milyona kadar olabilecek. 

Yakın veya uzak bir ülkeye benzemeden bu zor günleri aşma fırsatımız var. Koronavirüsle mücadele çok geniş katılımla yapılması gereken bir mücadeledir. Her türlü bilimsel disiplini devreye sokacağız. Raptiye Dezenformasyonun önüne geçeceğiz. Yekvücut olmuş ülkemizin önünde durmak isteyenlere karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Şahıs şahıs yaptıklarımızı bütün Türkiye olarak yapıyoruz. Tek tek yaptıklarımızı 83 milyon yapıyoruz. Mücadelemizin özeti bu. Her ihtimalin zincirleme risk olduğunu biliyoruz. Hayat eve sığar.

Bu sabah itibariyle Çin'de olumlu sonuçlar veren özel bir ilaçtan getirdik. Bugün, yoğun bakımdaki hastalarımıza uygulamaya başladık. Çinli bilim insanları ile Bilim Kurulu bağlantı halinde olacak. Prensipte anlaştık. Skype üzerinden bağlantı akışı olacak.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum