Sahra hastanelerine bir ziyaret de Bakan Koca'dan

İstanbul'da inşaatı süren sahra hastanelerine bir ziyaret'de Sağlık Bakanı Koca'dan geldi. Bakan Koca, şehrin her iki kıtası'nda yapımı süren sahra hastanesi inşaat alanlarını gezdi.

Sahra hastanelerine bir ziyaret de Bakan Koca'dan
Editör: Hakan A.
18 Nisan 2020 - 16:56
İstanbul'un her iki yakasında yapımı 7/24 esasına göre hızla devam eden sahra hastaneleri inşaatlarında gelinen son durum... İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, hemen sonrasında ise Bakan Koca sahra hastanelerini ziyaret etti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 18 Nisan 2020 - İstanbul


İstanbul Anadolu Yakasında Sancaktepe Havalimanı üzerinde ve Avrupa Yakasında ise Atatürk Havalimanı üzerinde inşaatına başlanan ve 45 gün içerisinde tamamlanması planlanan sahra hastanesi inşaatları tüm hızıyla devam ediyor.

Bugün başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sonrasında ise Sağlık Bakanı Fahrettin koca inşaatı süren sahra hastanelerini inceledi. Başkan Erdoğan havadan helikopter ile incelemelerde bulunurken, Bakan Dr. Koca ise şantiye alanlarında incelemelerde bulundu.Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapımı süren Sancaktepe ve Atatürk Havalimanı sahra hastanelerini yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Bakan Koca, sahra hastanelerinin inşaatının devam ettiği şantiyeeri gezdi.

Sosyal medya twitter hesabından paylaşımda bulunan Bakan Koca, 'İstanbul’u her iki yakasıyla afetlere hazır hale getireceğiz. Yeşilköy’de inşa ettiğimiz çok amaçlı hastane; salgın, deprem ve her türlü afette güçlü bir sağlık alt yapısı oluşturacak. Her odası yoğun bakıma dönüştürülebilen hastanemiz toplamda 1008 yataklı.

Sancaktepe’deyiz. Salgın, deprem ve afet hastanemiz hızla inşa ediliyor. 432’si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yataktan oluşan çok amaçlı hastanemiz her türlü ihtiyaç halinde tam kapasite hizmet verecek. Türkiye, sağlık sistemiyle dünyada fark yaratmaya devam edecek.'
ifadelerini kullandı.


 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!
 
Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayınTwitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum