Samsun'da kira öder gibi ucuz TOKİ konutları için Bakan Kurum'dan müjde

Samsun'da önemli temaslarda bulunan Murat Kurum, Atakum, 19 Mayıs ve Canik ilçelerinde toplam 1.497 konut inşa edileceğinin müjdesini verdi.

Samsun'da kira öder gibi ucuz TOKİ konutları için Bakan Kurum'dan müjde
Editör: Hakan A.
30 Kasım 2020 - 09:11
Türkiye genelinde Bakanlık bünyesinde sürdürülen sayısız dönüşüm projeleri ile alakalı çalışmalar yürüten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Samsun'da önemli projelere imza atıyor. bakan Kurum'un ziyaret ettiği Samsun ilinde Samsun Kentsel Dönüşüm ve Altyapı Yatırımlarının Temelleri törenle atıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 30 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum il ziyaretleri kapsamında Samsun’da toplu açılış törenine katıldı. Samsun Valiliğinde düzenlenen il değerlendirme toplantısında, şehirdeki incelemeler neticesinde alınan kararları istişare eden Bakan Kurum, 'Çevre ve şehircilik yatırımları ile Samsun’u daha da güzelleştirecek her yatırıma öncülük edeceğiz.' diye konuştu. 

 Samsun ilinde yürütülen TOKİ projeleri ile kentsel dönüşüm projelerini inceleyen Bakan Kurum, önemli açıklamalarda bulundu.


“2023’e Doğru Güçlü Şehirler Güçlü Türkiye” hedefi ile Samsun’da yaklaşık değeri 1 milyar 900 milyon lira olan kentsel dönüşüm ve altyapı projeleri kapsamında toplu temel atma töreni Bakan Kurum'un katılımıyla gerçekleştirildi. Tören sonrasında Eski 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine hayata geçirilen Samsun Millet Bahçesini ziyaret eden kurum park alanlarını inceledi, bisiklete bindi.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLA DEVAM EDİYOR

Samsun Soğuksu ve Gaziosmanpaşa mahallelerinde devam eden dönüşüm çalışmalarını yerinde inceleyen Kurum, 'Vatandaşlarımızı çalışmalar hakkında bilgilendirdik. Yatay mimari ile inşa edeceğimiz, mahalle kültürümüzün yaşatılacağı, yeşilliklerle bezeli projelerimiz şehrimize değer katacak.' dedi.

Bakan Kurum, 'Dar gelirli vatandaşlarımızı kira tutarında taksitlerle ev sahibi yapmak için hayata geçirdiğimiz sosyal konut projelerimiz kapsamında, TOKİ Başkanlığımız eliyle Atakum, 19 Mayıs ve Canik ilçelerinde toplam 1.497 konut inşa ediyoruz.

İlkadım Kıran Mahallemizde ürettiğimiz 953 konuta ek olarak rezerv yapı alanımızda TOKİ Başkanlığımızla 1.404 konut ve 37 ticari birim üreteceğiz. Konutların 130’unu hak sahiplerine verecek, kalan 1.274'ünü ise kentsel dönüşüm projelerinde yine rezerv konut olarak kullanacağız.'
ifadelerini kullandı.

samsun bakan kurum açılış

SAMSUN'DA SANAYİ ALANLARI DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Sanayi alanlarının dönüşümü kapsamında 1.526 dükkân ile 82 ticari birimin yer alacağı İlkadım Toybelen Sanayi Sitesi’nin çalışmaları hızla devam ediyor. Yeni modern sanayi sitesi 2022 yılı ortasına kadar tamamlanarak, Samsunlu sanayi esnafının hizmetine sunulacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum