Samsun'daki dev sanayi sitesi 650 günde böyle dönüşecek

TOKİ, Samsun'un Canik ilesi sınırları içinde bulunan dev sanayi sitesi Gülsan Sanayi Sitesi için dönüşüm çalışmasını hızlandırdı.

Samsun'daki dev sanayi sitesi 650 günde böyle dönüşecek
Editör: Hakan A.
16 Kasım 2020 - 20:25 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 08:23
Türkiye genelinde sanayi sitelerinin dönüşümünde önemli projeler ilerlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Samsun'da hayata geçirilecek dev dönüşüm projesinde bölgenin en büyük sanayi sitesi 650 gün gibi kısa bir sürede dönüştürülecek. Samsun Canik'te yepyeni bir sanayi sitesi 2022'de faaliyete geçirilmiş olacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Kasım 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sadece sosyal konut alanında değil, Türkiye'nin 81 ilinde önemli alt yapı ve sanayi projelerinde ciddi roller üstlenmiş durumda. Hayat geçirilecek dev projelerin arkasındaki devlet eli olan TOKİ, Samsun ilinde Gülsan Sanayi Sitesi'nin dönüşümü için hızla çalışmaya başlamış durumda. 2022'de Samsun ili Canik ilçesiyenilenmiş sanayi sitesinde vatandaşın hizmetine girmiş olacak.

Samsun 19 Mayıs'ta Milli Emlak'tan satılık 4961 metrekare turizm imarlı arsa samsun toybelen sanayi sitesi samsun gülsan sanayi sitesi dönüşüm projesi,

650 GÜNDE DEV SANAYİ SİTESİ TAMAMLANACAK

Samsun ilinin 90'larda hayata geçirilen sanayi projesi Gülsan Sanayi sitesi, 2022'de şehrin merkezinden dışarı alınarak daha modern yapılarıyla Türkiye için örnek bir dönüşüm projesi omaya hazırlanıyor. Kısa sürede tamamlanması planlanan ve ismi Toybelen Sanayi Sitesi olarak tüm bölgenin önemli iş yükünü üstlenmiş olacak.

GÜLSAN ESNAFI SIKINTI YAŞAMAYACAK

Yeni yapılması planlanan ve 2020 yıl sonuna doğru başlaması planlanan yeni inşaat hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Türkiye’de devasa büyüklükteki küçük sanayi sorununu ilk çözen şehir olacağız. tüm illere örnek olacak devasa bir dönüşüme imza atıyoruz. Belediye kasamızdan kuruş para çıkmadan inşa edilecek. Samsun’a yakışmayan o çirkin dokunun dönemimiz içinde tarihe karışacak olmasından da şimdiden büyük mutluluk duyuyorum. Yer konusu halledildi. İhale yapıldı. Yılsonuna doğru inşaat çalışmaları başlayacak. Allah nasip ederse 2 sene sonra bitecek. Orada önceliğimiz Gülsan esnafıdır. Orada kayıtlı olan esnaflarımız belli. Belgesi olup esnaflık faaliyetini sürdüren herkes isterse Toybelen’ den dükkan satın alabilecek. Dükkanı olmayan kimse kalmasın istiyoruz. Şu an formlar hazırlanıyor. Esnaflarımızla yapacağımız görüşmelerin ardından sayı da netlik kazanacak. Elimizde ne kadar dükkan kaldığına bakıp değerlendireceğiz. Yer kalırsa diğer sanayi bölgesindeki esnaflarımıza da kapımızı açabiliriz.' ifadelerini kullandı.

YÜZLERCE ESNAF YENİ YERİNE KAVUŞACAK

Yeni inşaa edilecek Toybelen Sanayi Sitesi, tamamlandığında modern bir yüze, araç park, yükleme boşaltma alanlarına, yenilenmiş alt yapısıyla, kolay ulaşımı ile tüm ülke için örnek dönüşümlerden biri olarak kayıtlara geçecek. Çok sayıda esnaf yeni iş yerlerinde daha huzurlu ve sorunsuz olarak müşterilerine hizmet vermeye başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum